Wpis z mikrobloga

@PfefferWerfer: raczej nie w celu zysku-no chyba ,że wzrośnie o 300%.
Mam 10tys na koncie które leżą już od dwóch lat i nie potrzebuje pieniędzy, poprostu chcę uchronić przed tą inflacją. Tylko jak patrzę na wykres to 1800-1900usd za uncję mnie przeraża.
Czy jest opcja ,że złoto spadnie do 1000usd za uncję?czy to nie możliwe?
@konikakonika: Szkoda, że wtedy nie kupiłeś zamiast kisić papierki. Równo 2 lata temu uncja była po 6k. Teraz miałbyś 1 i 1/3 uncji ;)
Przy tym dodruku wg mnie nierealne, żeby kosztowało 1000 dolarów. Najbliższe lata to hossa dla złota. Potem może spadnie, ale i tak będzie więcej, niż teraz.
@konikakonika: Za 10 tys. to lepiej zrób prawo jazdy na tiry albo zachowaj jako poduszkę finansową, bo to są śmieszne kwoty nawet z perspektywy aktualnej inflacji. Fizyczny zakup złota oznacza dla ciebie z 10% marży względem ceny spot przy zakupie i kolejne 10% straty przy sprzedaży w skupie. Jeśli chcesz to zapakować w złoto to kup na giełdzie fizyczny ETF na złoto (w ten sposób skorzystasz z giełdowej ceny złota, będziesz
Fizyczny zakup złota oznacza dla ciebie z 10% marży względem ceny spot przy zakupie i kolejne 10% straty przy sprzedaży w skupie.


@PfefferWerfer: Yyy, że co? Obecnie w tavex spread wynosi 4,38%. Nikogo nie interesuje cena spot, bo nigdzie nie kupisz monety w cenie giełdy xD

Żadnych ETF. To nadaje się do spekulacji, a nie do zabezpieczenia.
@PfefferWerfer: o #!$%@? tez pamietam jak pare lat temu pytałem czy warto wchodzić za 10k na giełdę i mnie tutaj zwyzywali, ze z taka kasa nic nie zdziałam xDDD a teraz sobie trzymam pozycje za 100k xDDDD dałeś najgłupszą radę w życiu, może niech jeszcze przechleje te 10k skoro to tak mało xd
@Nie_jezdze_taksowkami: Jak chcesz się zabezpieczyć przed inflacją to ETF jest spoko, jak chcesz się zabezpieczyć przed końcem świata to i sztabka w piwnicy wiele nie pomoże.

Ok, przestrzeliłem marżę. 4,5% w górę przy zakupie i 4,5% w dół przy sprzedaży, koszt "zabezpieczenia" środków to 9% na same koszty transakcji niezależnie od kursu złota.

@Jamniki2: Spoko, na pewno kupiłeś za te 10k złoto i zadowolony czekałeś na stonksy ( ͡°