Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeśli wojna by wybuchła w Polsce to następuje powszechna mobilizacja ludzi do wojska. Większość pewnie poszła by walczyć ale znaleźli by się i tacy co by uciekli z kraju (sry za 3 razy by XD). Ktoś by zapisywał tych co walczyli, oraz tych co uciekli? Co wtedy jeśli wojna się kończy, a uciekinierzy by zaczęli wracać do kraju? Dostali by kulkę w łeb, zakaz powrotu do kraju czy dożywocie? Jakie kary są przewidziane dla tchórzów?

Jeśli się ktoś orientuje w tym temacie to proszę o wyjaśnienie.

Jak bym został i walczył.

#wojna #ukraina #rosja #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61eed83f67af85000aa7b8f0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 140
a nie niewolników od zdychania w błocie za swoich panów


@Boska_Klaudia: Nawet zwierzęta obsikują punkty graniczne i zaznaczają tym swój teren. A jak ktoś naruszy ich terytorium, rzucają się z zębami.

i żeby nie było - nie zabieram tu zdania na temat słuszności podjęcia walki, czy wręcz przeciwnie. To bardziej złożona sprawa. Odnoszę się tylko do tych " panów i niewolników", że to niekoniecznie tak.
PonuraFoka: Co... za... wysryw... xDDDDD
Pozwól, że ci wytłumaczę jak w historii Polski bywało (i innych krajów też).
Otóż do konfliktu należy się przygotować wiele lat wcześniej. Polacy jak to Polacy, czują się niezniszczalni bo mają "przyjaciół". Przez to często obrywają bo są najzwyczajniej w świecie nieprzygotowani. Wolą przepijać hajs na hulankach i swawolach. Co się dzieje w przypadku konfliktu? Otóż cyniczne osoby, które doprowadziły do tego stanu, posyłają chłopaków na
@AnonimoweMirkoWyznania: Poza tym, że to bait, to po pierwsze bym razem z rodziną #!$%@?ł, po drugie jak już bym #!$%@?ł to pewnie bym nawet nie rozważał powrotu.
Ryzykować życie bo jełop jeden z drugim sobie wymyślili, że tu jest ten naród, a tam inny i teraz będą się #!$%@?ć, żeby granicę przesunąć.
XD
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja już jestem stary i nie miałem absolutnie żadnego przeszkolenia więc niech się martwią ludzie 2X. Mnie by brali jak już by nie mieli zupełnie ludzi, a do tego czasu spokojnie skapitulujemy, albo Ci z NATO wjadą na pełnej, bo nie po to inwestowali w Polskę miliardy EUR/USD żeby teraz im kacapy na tym lepkie łapki kładli. Zachód za dużo w nas włożył $$$ żeby Ruscy tu mieli podejście.
@mbasasello i o to chodzi żeby Ci co już wyjadą żeby nigdy nie wracali. Możesz wyjechać ale nie wracaj do tego kraju bo za niego nie walczyłeś. Zostawiasz dobytek i jedziesz do UE tam pracować i żyć. Ja nie rozumiem jak ktoś może powiedzieć że by pierwszy #!$%@?ł a potem wracał odbudowywać coś zrozumieć można jeszcze tych co się do wojska i pomocy nie nadają ale tych jest bardzo mała grupa bo
@Bulletproof-50: Wiesz, ja w ogóle nie podchodzę do tego ideologicznie, bo mi się marzą stany zjednoczone Europy, a nie kraje i narody. Dla mnie to jest przepychanka na poziomie Wisła-Cracovia.
Tylko weź pod uwagę, że w pierwszej kolejności wyjadą specjaliści, fachowcy, lekarze, inżynierowie. Ludzie, którzy są spokojni o swoją przyszłość i byt na zachodzie i nie jadą do końca "w nieznane". To jest grupa ludzi, którzy raczej chciałbyś, żeby uczestniczyli w
I obstawiają kilkaset kilometrów granicy? xD


@furcio: No widzisz jaki ty jesteś mądrzejszy od innych? Wszystko jest takie proste, nie sprawiające problemów a tak poza tym co nam wszyskim mogą zrobić.

Brak wyobraźni u niektórych jak ty zaczyna być powoli przerażający.
@mbasasello ciekawe bo z takim podejściem te Janusze robią z siebie nadludzi. To co tylko Ci gorsi ludzie mają walczyć? Widzisz i tu jest pułapka, bo na rząd można #!$%@? że uciekną pierwsi ale na ludzi już nie? Albo jesteśmy wszyscy równi albo trzeba otwarcie przyznać że się nas robi w #!$%@?. Do tego twoje Stany Zjednoczonej Europy to też będzie podział na narody. Głupi jesteś ze tak w to wierzysz.
@AnonimoweMirkoWyznania: każdy kto ma żonę i dzieci, pakowalby co się da do auta, lał paliwo do pełna i jechał na zachód. To jest odpowiedzialność za swoją rodzinę, a nie ucieczka.
Po wojnie rząd witalby wszystkich ludzi bardzo serdecznie, bo ktoś musi odbudować gospodarkę