Wpis z mikrobloga

Po prawie rocznym poszukiwaniu pracy w IT dostałem dwie oferty pracy, przeszedłem wszystkie procesy rekrutacyjne i zostało tylko podpisać umowę. Jedna to praca w międzynarodowym korpo, druga to praca w małej firmie zatrudniającej 3 osoby. Z perspektywy pracy druga oferta wydaje się ciekawsza, więcej mógłbym z niej wynieść, bardziej się rozwinąć, jednak zarobki tam nie powalają 3,5k netto na UZ, to ponad tysiąc mniej na rękę niż w korpo na UoP. Mam teraz dylemat którą ofertę wybrać. Na początku byłem bardziej nastawiony na pracę w tej małej firmie z racji możliwości rozwoju i ciekawych projektów, ale jeśli chodzi o zarobki to pracodawca strasznie przyżydził przez co oferta stało się mało atrakcyjna. Co myślicie na ten temat? Powinienem wybrać pracę za mniejszą kasę, ale z możliwością większego rozwoju, czy raczej nie patrzeć na to i iść do korpo?
#programowanie #programista15k #zarobki #pracait #pracbaza #junior #juniordeveloper
  • 49
via Android
  • 0
@studentskyyy to czas kiedy zacząłem szukać pracy i wysłałem pierwsze cv. Miałem po drodze parę przygód, przez które nie szukałem pracy aktywnie. Takiego szukania pracy na prawdę to było ze 3 miesiące
@kacpi_: Małe firmy rozważałbym raczej bliżej stanowiska seniorskiego albo tech lead'a gdy perspektywy tej firemki wyglądają dobrze i jest szansa wbić się na szczyt drabiny jak dobrze pójdzie. Ewentualnie zagraniczny startup z porządnym finansowaniem, Januszek/Piotruś z zaskórniakami którzy bawią się w potentatów IT odpadają.

W korpo najgorsze są procedury i niektórzy po prostu nigdy tam długo nie wytrzymają. No i sztywny system płacowy, raczej na znaczące podwyżki nie ma co liczyć