Wpis z mikrobloga

Dziś wysłałem karetkę do smutnego wezwania. Na jednej ze wsi pod Krakowem, 90-latka chciała popełnić samobójstwo. Przeżyła tyle lat, a teraz nie dawała sobie rady ze starością i samotnością.

#999 #wejsciesilowe #feels
  • 21
  • Odpowiedz
@Korba112: wg mnie powinno być możliwe wyjście z tego wszystkiego w postaci Eutanazolu Forte. Na swoich zasadach, z godnością.Jesteśmy w stanie uśmiercać zwierzęta by zmniejszyć ich cierpienie to dlaczego ludzie muszą się męczyć?
  • Odpowiedz
@Korba112 trochę poza tematem, ale mnie ostatnio zastanawiało - jak wygląda sprawa z fotoradarami - jeśli to możliwe to zwalnia się żeby nie było fotki czy po prostu fotki nie przychodzą albo jest jakaś standardowa reakcja "jechaliśmy na bombach, dajcie nam spokój"?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Korba112:
Jestem w stanie to zrozumieć. Starość to nie przelewki, szkoda, że nie starzejemy się tak do trzydziestki by po tej setce czy ile tam po prostu się zatrzymać. No ale tak działa nasze uniwersum :/
  • Odpowiedz
@Korba112: Ja sobie już dawno powiedziałem że jak mam być stary i schorowany, to sobie #!$%@? magika albo coś w tym stylu, tylko skutecznie żeby się nie męczyć i nie robić komuś problemów. Jak patrze na moją mamę czy dziadka którzy co chwilę są chorzy, cały czas ich coś boli albo dziadek musi jeździć codziennie na dializy, #!$%@? z takiego życia. Chciał bym dociągnąć do 50ki, więcej przy moim trybie życia
  • Odpowiedz
@WatchYourBack Jeśli widać włączone światła błyskowe na zdjęciach to ITD może wyrzucić od razu do kosza. Jeśli Inspektor ma jakieś obiekcje dotyczące przejazdu to wysyła list do np właściwego Komendanta z prośbą o potwierdzenie przejazdu alarmowego. Drukujesz kartkę z systemu skąd-dokąd jechał zastęp w tych godzinach i jak się zgadza to umorzone. No chyba że ekipa samochodu zrobiła sobie nieewidencjonowany wyjazd np do sklepu/warsztatu/dla lansu na bombach to wtedy postępowanie dyscyplinarne.
  • Odpowiedz
@WatchYourBack: Jeżeli chodzi o państwowe ratownictwo medyczne to wszystkie karetki funkcjonują w ramach SWD PRM - są monitorowane/pozycjonowane przez GPS oraz inne czujniki jak Np. Użycie sygnałów uprzywilejowania. ITD wysyła zdjęcie do właściciela/dysponenta karetki. Ten sprawdza w SWD czy karetka podczas danego przejazdu miała włączone sygnały i z jakiego powodu (realizacja zlecenia wyjazdu, przejazd do szpitala). Jeżeli nie było sygnałów - zdjęcie trafia do kierowcy i on płaci mandat. Jeżeli były
  • Odpowiedz
@dziad-jihad:

wg mnie powinno być możliwe wyjście z tego wszystkiego w postaci Eutanazolu Forte. Na swoich zasadach, z godnością.Jesteśmy w stanie uśmiercać zwierzęta by zmniejszyć ich cierpienie to dlaczego ludzie muszą się męczyć?

Bo dar, podkreślam DAR życia od bozi, nie wolno go odrzucać! Napi****la Cię wszystko, do tego stopnia że nawet morfina nie pomaga, ale niewolno Ci odrzucić tego wspaniałego daru. Albo srasz pod siebie nie kumając niczego bo jesteś
  • Odpowiedz
  • 0
@Korba112 No a jakiś dom spokojnej starości, jakiekolwiek miejsce gdzie nie byłaby sama a choćby z innymi równymi jej wiekiem?
  • Odpowiedz
@polancky nikt nie ocenia zasadności użycia sygnałów, sprawa jest zero jedynkowa, jeśli auto uprzywilejowane to mandat do kosza, jeśli nie, mandat płaci kierowca.
  • Odpowiedz
@Agemaker: Trochę źle to ująłem. Oczywiście jeżeli chodzi o mandat to sprawa zero jedynkowa natomiast dochodzą ewentualne konsekwencje dla pracownika lub pisanie wyjaśnień jeżeli wyszłoby, że używał sygnałów podczas jazdy a stwierdzono brak aktywnego zlecenia wyjazdu.
  • Odpowiedz