Wpis z mikrobloga

Kupiłem #thinkpad x13 z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-x13-gen-1-i5-10210u-8gb-256ssd-lte-11129571728

Nie jest to model type 20T2 jak podaje sprzedawca, lecz 20T3 z trochę inną konfiguracją:
-brak polskich znaków (klawiatura duńska)
-brak czytnika linii papilarnych
-brak podświetlenia klawiatury

Sprzedawca mówi, że nie ma problemu ze zwrotem, ale tak się zastanawiam, bo komputer wygląda idealnie, widać, że nieużywany, cena dobra i po sprawdzeniu na stronie Lenovo widzę, że gwarancja na 32 miesiące, a nie jak było podane na aukcji, że 1 rok rękojmi.

Tu moje pytanie do Was, czy orientujecie się, czy status gwarancji na stronie jest realny?
Na klawiature kupiłbym naklejki, a ten czytnik linii papilarnych i (bardziej) podświetlenia jakoś bym przebolał.
Co do konfiguracji procek, ram, grafika to do mojej pracy przy przeglądarce wystarczające, do innych rzeczy mam stacjonarny.

#laptopy #laptop #komputery #lenovo
deeuss - Kupiłem #thinkpad x13 z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpa...

źródło: comment_1643033831HcbwJSOJKuqJWnhT1Uwor0.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@deeuss: rekojmia ma sie nijak do gwarancji.
czytnik lini jest zbędny, podświetlenie zazwyczaj również, używam bardzo sporadycznie, podczas normalnego użytkowania aż kuje mnie w oczy. znaki na klawiaturze - dla mnie równie dobrze może nie być nic na niej. Najlepiej jakby sprzedający zwrócił Ci różnice wynikająca z braku tych "featuresów".
  • Odpowiedz
Tu moje pytanie do Was, czy orientujecie się, czy status gwarancji na stronie jest realny?


@deeuss: Gwarancja może być na firmę która wcześniej posiadała ten laptop i nie obowiązywać w PL. Wysłał bym mail do Lenovo albo zadzwonił na ich infolinię.
  • Odpowiedz
@ddiazepam: No raczej, oba używki, podobny ekran, ta sama podziałka, tyle samo ramu, tyle samo dysku i ten sam rodzaj - powiedz mi że warto mieć poleasingowy z palety za 3k więcej dla modemu lte gdzie każdy od lat puszcza tethering z telefonu zamiast grać w karty i nowszego i5 z tej samej półki?

Za 4k kupisz używanego mbp pro z i7 i dedykiem plus retina.

Ten ma biedawersje bez podświetlanej
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: nie jest poleasingowy. Jest nieużywany, kupiony pod koniec sierpnia.

@L3gion: dzwoniłem, ale żaden konsultant nie odzywał się przez dłuższy czas. Zaraz maila napiszę. Na stronie lenovo udało mi się zarejestrować produkt bez problemu, nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie.

@xevske: sprzedający zgadza się jedynie na zwrot.
Jak się zastanowie ile razy w moim x230 użyłem czytnika, podświetlenia, czy spojrzałem na klawiaturę to problem przestaje istnieć :)
  • Odpowiedz
@deeuss: Oczywiscie że używany i kupiony zza granicy nie bądź naiwny, nikt nie sprzedaje duńskich nowych laptopów na allegro, jak poszukasz to znajdziesz je w ofertach za palete takich, firmy zmieniają sprzęt i sprzedają poleasingówki jako złom a janusze je wystawiają na alle jako wystawowe tak jak tysiące iphonów ulepionych z chińskich części - nie ma tyle wystaw do macania na świecie żeby wszystko było "rozpakowane tylko do zdjęcia" xD
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Zza granicy na pewno ale faktycznie może być nieużywany. Korpo kupują takie laptopy w setkach i duża część zostaje nawet nie rozpakowana jako backupy w dziale IT. Nikt by nie wydawał pracownikowi lapka na całe pół roku.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: tak, zgadza się. Skupują palety poleasingowe z firm i refabrykują. Ale ten jest nieużywany. Na opakowaniu była plomba lenovo. Nawet sprawdzałem latarką uv za jakimiś śladami i czysto.
  • Odpowiedz