Wpis z mikrobloga

Newsletter od BOagty Men Team. Dobry bo za darmo. A w nim:
-co nieco o Ukrainie
-inflacja i polityka moenetarana na świecie. Czy FED bedzie luzował i czy Glapiński wie cos czego nie wiemy my?
-Czy istnieje ryzyko systemowe związane z kredytami mieszkaniowymi w Polsce i dlaczego banki ostrzegają
-czy to już nadchodzi korekta na rynku mieszkań
-co wynieknie z fuzji Lotosu z Orlenem? Czy jest to szansa czy też utopiona inwetycja z punktu widzenia państwa i spółek?
-półprzewodniki i przełom w Chinach jak wpłynie to na ich wyceny
-gaz co dalej z cenami oraz co powinna zrobić Polska
-krypto : DEX na Cardano, flip USDC z USDT, NFT początek kolejnej hossy

https://www.bogaty.men/koty-03-2022/

#nieruchomosci #bogatymenbeny #geopolityka #gruparatowaniapoziomu #kryptowaluty #gospodarka
benyrbh - Newsletter od BOagty Men Team. Dobry bo za darmo. A w nim: 
-co nieco o Uk...

źródło: comment_1642867771sZIaKkttcjfRq6GQHaRiDW.jpg

Pobierz
  • 9
@benyrbh: kto to prowadzi xD

Tymczasem w układzie NATO stała się rzecz niespotykana. Otóż zamknięta została niemiecka przestrzeń powietrzną dla 2 brytyjskich samolotów transportowych lecących na Ukrainę z bronią defensywną. Co ciekawsze odbyła się także wizyta nowej szefowej MSZ Niemiec w Kijowie i Moskwie, co można uznać za zapowiedź braku wsparcia dla zakupów broni przez Ukrainę.


bzdura
@DelPierdo: No chyba nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wykaż się, i podziel się swoją wiedzą. Hejt jest tani, niewiele kosztuje. Uzasadnij, rozwiń i udowodnij że masz rację. W przeciwnym razie nie dorastasz BMEN do pięt ¯\_(ツ)_/¯
@panstolec: nie chce mi sięszukać, nawet na tymże portalu było wyjaśnienie, że nie lecieli przez niemcy bo dłużej trwa procedura a tą trasą nie musieli o nią każdorazowo występować.

jak ktoś robi pigułę to powinien albo merytorycznie się odnieść (sam zrobić fact check) a nie oczekiwać że czytelnicy to zrobią. także pokazuje to tylko mocno szurskie zapędy publikowania wyrywek.
@benyrbh: Więcej niż 1/3 to spekulacje. NBP robił szeroką ankietę, jako jedyny. Wyszło im ok. 50% na całą Polskę, przy czym 20% to czysta spekulacja a 30% pod najem, najem plus sprzedaż i różne wariacje. Skoro to średnia to na niektórych rynkach może to być 30%, a innych 80%.
@mickpl:
zgadza się. I dlatego nie mówię o krorekcie tak jak niektórzy, ale o krachu. W dooatku to powaazny problem dla systemu

men Team nie ma wglądu do ksiąg banków, one same najlepiej wiedzą co owych księgach posiadają. Nie mniej Bogaty Team ma dostęp do oficjalnych danych KNF. I Raportu z lipca 2021 roku. Opierając się o owe dane(niewątpliwe lepiej zbierane niż następne, gdy zmniejszono budżet choćby dla GUS, bo po
@benyrbh: Zobacz na raporty KNF co do DSTI. Tak z grubsza by wynikało, że WIBOR powyżej 5% wyłoży kilkaset tysięcy gospodarstw domowych. Stopę 3% będziemy mieli za dwa tygodnie. Nie wiem co będzie, ale się domyślam.
@mickpl:
Przeglądałem najnowszy z lipca 2021, swoją drogą polecam można dużo się dowidzieć.

Nie wiem co będzie, ale się domyślam


Ja też dlatego piszę to co piszę. Problem jest taki, że nikt nie chce o tym głośno mówić. Zaczeły sie ostrzeżenia od analityków bankowych, których nie było jak rozdawano kredyt każdemu chętnemu po zerowych niemal kosztach. Banki chcą być czyste, żeby wyciagając łapy po kasę podatników mogły powiedzieć a nie mówiliśmy.