Wpis z mikrobloga

@SmugglerFan: ja mam dziwny mózg i chciałem mieć rozdzielone wydatki prywatne od firmowych więc nawet nie pomyślałem o zamykaniu konta osobistego xD ale jak teraz o tym myślę, to może mieć sens
@SmugglerFan: porównaj cennik konta firmowego i prywatnego, Ja kiedyś wypłaciłem z firmowego gotówkę i za taką wypłatę dałem kilkaset zł a jakbym przelał na prywatne w sekundę i wypłacił z prywatnego to by było 0zł
@SmugglerFan: to wyjątek:) w takim wypadku można bez prywatnego, bo różnica jest praktycznie żadna, ale myślę że za pare lat jak wyjdą z fazy zbierania klientów to będą aktualizowali cenniki
@zibizz1: to sie moze okazac ze przestane uzywac osobiste a potem znowu bede musial je zaczac uzywac przez zmiane cennikow, to niefajne dwa razy zmieniac numer konta na tych stronach gdzie cos place. to moze na razie zostane przy dwoch kontach i zobacze jak to jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SmugglerFan: przerzucenie kasy jest natychmiast nie trzeba przypisywać rachunków, tylko wybierasz swój z listy i już, firmowego możesz używać tylko do przyjmowania kasy a do reszty nadal możesz używać prywatnego. Jeśli juz gdzieś masz podpięte prywatne to bez sensu jest teraz wszędzie zmieniać.
@SmugglerFan: generalnie z firmowego konta możesz bez problemu wydawać pieniądze i do tego US się nie przyczepi, ale z tego co słyszałem w razie jakichś środków które wpłyną na to konto to powinny być związane z działalnością (czyli np jak np dostaniesz przelew 100 zł od babci na urodziny to w razie kontroli US może się doczepić że nie masz na to faktury). Polecam dwa konta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SmugglerFan: Ze względów bezpieczeństwa oraz dostępu do gotówki preferuje kilka kont w różnych bankach.

Rozdzielność spraw firmowych od osobistych jest bardzo ważna.

Zrób jak uważasz. Osobiście wybrałbym tak jak wyżej pisałem.
@SmugglerFan Dwa oddzielne konta to konieczność - skarbówka potrafi zablokować konto firmowe z byle powodu (szansa na to jest mała w przypadku jdg, ale jest) i z jednym kontem zostałbyś bez środków do życia (nie licząc gotówki). A mając dwa konta, z czego na firmowym tylko tyle, ile potrzeba do prowadzenia działalności (czyli np. tylko tyle, ile masz do zapłaty vat/pit), powyższy scenariusz nie będzie Cię dotyczył.