Wpis z mikrobloga

@Malkof:
1. To jest baaardzo szerokie zagadnienie. Wszystko zależy nie tylko od konkretnej technologii radiowej (RAT), ale również od producenta. Dodatkowo, standard NR umożliwił dzielenie jednego, monolitycznego gNB na kilka mniejszych części. Dodatkowo, pojawił się OpenRAN, który też dużo miesza.
2. Heh, pracuję dla firmy która projektuje chipsety dla UE, więc mógłbym dużo tutaj powiedzieć. Ale nie wiem, czy NDA mi tego nie zabrania.
3. Teoretycznie, wystarczy że jesteś podłączony do
@groman43:

Moc dostarczona - moc wypromieniowana - natężenie pola elektromagnetycznego pochodzące od stacji bazowej, czyli dla czego twój telefon więcej ci promieniuje w jajka od wifi od LTE/5G
Strefy fresnela, budżet łącza - BTS-UE
@wiecejszatana: Bardzo ciekawe tematy, ale niestety nie czuję się super kompetenty w tych rejonach. Szczególnie jeśli mówimy tutaj o nowoczesnych techonologiach takich jak 5G. Teoretycznie link budget liczy się tak samo jak w przypadku każdego innego bezprzewodowego linku korzystając z równiania C/B = log2(1 + SNR) (Shannon oczywiście), ale pewnie trzeba uzwględnić milion dodatkowych szczegółów o których nie mam pojęcia.

Co do Twojego pytania, dlaczego telefon więcej promieniuje Ci w jajka