Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@dr_Batman: dobra to inaczej. Młody lekarz mało zarabia, starszy lekarz duzo. Młody zakladacz kabin mało zarabia, a stary zakladacz kabin dużo. Pewnie był stary zakladacz kabin u młodego lekarza. Pewnie ten zakladacz prowadzi prywatna klinikę zakładania kabin i jest najlepszym w swojej dziedzinie specjalista i bierze tyle za założenie takiej kabiny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@wannabe_doc: nikt do niczego nikogo nie zmusza. Młody lekarz ma perspektywy. Ten od kabin co najwyżej garba się dorobi. Teraz ma swoje 5 minut bo jest koniunktura. Poza tym jak on nie zarobi dobrze to nie będzie go stać iść z dzieckiem do pediatry prywatnie za 150 zł za 10 min wizyty. Więc sam widzisz że to jest #!$%@? - widzę to i sam sobie ta kabine zakladalem. Poza tym przy
@MateuszHadeusz: dlatego #!$%@? mnie ta roszczeniowość małolatów rezydentów świeżo po studiach. Od razu należą im się miliony zaraz po skończeniu szkoły mimo że gówno umieją. Sam robiłem kilka lat temu prywatnie operacje, zapłaciłem kilkanaście tysięcy i ani trochę mnie to nie boli. Bo płaciłem specjaliście którego sam wybrałem, miał doświadczenie, wiedzę i umiejętności.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@ChamskoCytuje: Tak, ja na wstępie w POZ dostaje się kokosy. Bo tam działa wolny rynek, a nie narzucana przez ustawę wysokość wynagrodzenia. Lekarz po studiach i stażu ma 13 miesięcy doswiadczenia. Ja mam razem 3 lata doświadczenia zawodowego, a poszłam na rezydenturę i dostaje te 24zł na godzinę i co?

Ciesze się że mogłam rozwiać twoje wątpliwości.
@thewickerman88: @zpue: jak tam czas oczekiwania na NFZ? Urus? Zmalał? Zarobki lekarzy na wolnym rynku wynoszą kilka razy więcej, niż w państwowych szpitalach, które są kręgosłupem systemu zdrowia i wiekszosci poważnych zabiegów. Średnia wieku chirurgów w Polsce to już 60 lat, już widzę jak te same wykopki za jakiś czas się prują, że trzeba długo czekać albo dużo płacić za zabieg, który xD wykonuje 10 osób w kraju