Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@dr_Batman: dobra to inaczej. Młody lekarz mało zarabia, starszy lekarz duzo. Młody zakladacz kabin mało zarabia, a stary zakladacz kabin dużo. Pewnie był stary zakladacz kabin u młodego lekarza. Pewnie ten zakladacz prowadzi prywatna klinikę zakładania kabin i jest najlepszym w swojej dziedzinie specjalista i bierze tyle za założenie takiej kabiny.
  • Odpowiedz
@dr_Batman: no a ile ma zarabiać skoro nie ma doświadczenia ani specjalizacji? 100zl za godzinę, 1000 czy milion? Czy gdziekolwiek oprócz państwowych spółek po znajomości ktoś bez wiedzy i doświadczenia zarabia kokosy?
  • Odpowiedz
@Cgup: żeby być młodym zakładaczem kabiny to ide i jutro sie zatrudniam i ucze w tydzień to robić jako tako. Żeby zostać młodym lekarzem z---------m 3 lata liceum żeby sie dostać i 6 lat studiów żeby skończyć, widzisz Ty różnice?
Chłopski rozum widze silny w narodzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@wannabe_doc: nikt do niczego nikogo nie zmusza. Młody lekarz ma perspektywy. Ten od kabin co najwyżej garba się dorobi. Teraz ma swoje 5 minut bo jest koniunktura. Poza tym jak on nie zarobi dobrze to nie będzie go stać iść z dzieckiem do pediatry prywatnie za 150 zł za 10 min wizyty. Więc sam widzisz że to jest p------e - widzę to i sam sobie ta kabine zakladalem. Poza tym
  • Odpowiedz
@MateuszHadeusz: dlatego w-----a mnie ta roszczeniowość małolatów rezydentów świeżo po studiach. Od razu należą im się miliony zaraz po skończeniu szkoły mimo że g---o umieją. Sam robiłem kilka lat temu prywatnie operacje, zapłaciłem kilkanaście tysięcy i ani trochę mnie to nie boli. Bo płaciłem specjaliście którego sam wybrałem, miał doświadczenie, wiedzę i umiejętności.
  • Odpowiedz
@czarnapietruszka: Tak, mgr.inz czyli magister inżynier jest to tytuł naukowy i można go dopisywać przed personaliami. Natomiast licencjat nie jest tytułem naukowym, dopisywanie tego przed nazwiskiem to wstyd
  • Odpowiedz
  • 4
@dr_Batman no ale jakby ten hydraulik pracował w firmie na umowę o pracę to też pewnie by tyle nie zarobił co na własną rękę. Tak samo lekarze w szpitalu a prywatnie
  • Odpowiedz
@I0gin wszystko mieszasz... mgr. inz. lek. lic. tchnik to tytuly zawodowe. Zeby uzyskac tytul a wlasciwie stopien naukowy trzeba zajmowac sie, jak sama nazwa wskazuje - nauka, wtedy jestes dr. dr.hab. prof..
ech...

i miby dlaczego wiekszym wstydem dopisanie jest lic. niz inz.?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@ChamskoCytuje: Tak, ja na wstępie w POZ dostaje się kokosy. Bo tam działa wolny rynek, a nie narzucana przez ustawę wysokość wynagrodzenia. Lekarz po studiach i stażu ma 13 miesięcy doswiadczenia. Ja mam razem 3 lata doświadczenia zawodowego, a poszłam na rezydenturę i dostaje te 24zł na godzinę i co?

Ciesze się że mogłam rozwiać twoje wątpliwości.
  • Odpowiedz
@thewickerman88: @zpue: jak tam czas oczekiwania na NFZ? Urus? Zmalał? Zarobki lekarzy na wolnym rynku wynoszą kilka razy więcej, niż w państwowych szpitalach, które są kręgosłupem systemu zdrowia i wiekszosci poważnych zabiegów. Średnia wieku chirurgów w Polsce to już 60 lat, już widzę jak te same wykopki za jakiś czas się prują, że trzeba długo czekać albo dużo płacić za zabieg, który xD wykonuje 10 osób w kraju
  • Odpowiedz