Wpis z mikrobloga

Najnowszy odcinek #motyliglobus o wybuchu wulkanu na Tonga stał się viralem. Nawet trafił na chwilę na kartę "na czasie". WOW!
Z jednej strony powiem, że się cieszę. Bardzo. Algorytmy w końcu przychylnie zerknęły na jakiś odcinek.
Z drugiej... jestem przerażony, że nawet na niszowym dość kanale w temacie #geografia pojawiła się cała masa "dziwnych" ludzi z dziwnymi teoriami.
- Nie wulkan tylko sterowany wybuch nuklearny
- Niszczą podziemne tunele międzykontynentalne
- Celowe próby stopienia Antarktydy
- Inżynieria pogodowa HAARP
- Pogoda = klimat
- Płyty tektoniczne NIE ISTNIEJĄ
itd itp
Dla mnie istnienie takich opinii i to, że ludzie w nie naprawdę wierzą to... jakaś teoria spiskowa chyba Niestety to jest m.in cena popularności jakiegoś odcinka. Potraktuję tą przygodę jako epizod. Mam nadzieję...
źródło: comment_1642670872XbfMzqJiC8lO3PkmiTaHAK.jpg
  • 14
@Fasol88: ja czasem się zastanawiam czy to wszystko nie jest jakiś performance. Tak samo płaskość Ziemi. Antyszczepionkowców jestem jeszcze w stanie zrozumieć i dać im powiedzmy 1-2% racji. Bo często wynika to z lęku, obaw - poza tym dzieło człowieka - istoty niedoskonałej - nie musi być idealne. Ale teorie o Drzewach Edenu, brak tektoniki, płaskości... - nie przemawia do mnie, że są jakieś miarodajne argumenty by wierzyć w istnienie... ludzi
@Pannoramix: Ja bym świrów i tak banował i się nie przejmował, ale może warto nakręcić odcinek wyjaśniający albo wręcz obśmiewający te bzdury z komentarzy pod Twoimi filmami. To by dopiero mógł być viral, ale też i stężenie foliarstwa w komentarzach by wybiło pewnie mocno poza skalę. Trzebaby mieć do tego mocne nerwy i w sumie może ich po prostu szkoda:)
@s3v3n: zastanawiam się. To nie mój charakter. Z drugiej strony - kiedyś myślałem, że z geografią łączą się tylko dwie teorie foliarskie: O płaskiej Ziemi i o micie zmian klimatycznych. Teraz widzę jeszcze tektonikę, drzewa edenu. Coś piątego do kolekcji i można się pokusić. Ale czy na pewno chciałbym takich widzów?
@Pannoramix oglądales "Don't look up"?
No to przecież właśnie o tym jest ten film - w stronę naszej planety leci kometa, a połowa ludzi głośno mówi i pisze o tym, że w to nie wierzy xD

Ludzie z niskim IQ, którzy stronią od wiedzy i nauki też muszą sobie tłumaczyć różne zjawiska. Kiedyś pioruny, powodzie i śmierć tłumaczyli istnieniem bogów i aniołków, teraz trochę zmieniły się czasy i tłumacza chemtrailsami, HAARPEM i
Przypominam, że jest demokracja i tacy ludzie z IQ równym IQ spinacza biurowego również mają prawa głosu i chodzą na wybory.


@ziuaxa: każdy o tym doskonale wie od 2015 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pannoramix: Zawsze bylo pełno takich ludzi tylko Teraz moga sie wypowiedzieć na internecie kiedys irk siemogli sie wypowiadac ale nawet jak by sobie pomyslec ilu takich zżylo Sto lat czy wiecej temu przeciez kiedys w nic nie chcieli uwierzyc jak I’m mowiles ze ziemia okragla to by cie spalili na stosie