Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie, że są ludzie, którzy wstają o 5:00 rano, na pół śpiąco idą w mrozie do samochodu, skrobią szyby, potem jadą gdzieś do jakiegoś magazynu czy do innej fabryki smrodu na zadupie pod miastem i tyrają tam z jakimiś prostymi ludźmi fizycznie, przy akopaniamencie przekleństw, w hałasie, w pyle i smrodzie i zarabiają za to #!$%@? 4 koła xD
Brzmi jak jakaś alternatywna rzeczywistość. Wracają o 15:00 do chaty i nie mają na nic siły tylko zjeść obiad i przed tv i tak dzień w dzień. jaaaapieeeeerrrrr...

#przegryw #programowanie #programista15k #pracbaza #januszex
  • 196
@sikalafou: Trochę jak u mnie. Tyle że w 3-4 dni jestem w stanie e-booka przeczytać w trakcie pracy. no i stawka wyższa. Ale fakt ludzie i warunki pracy #!$%@?ą. Chce robić to samo ale na własny rachunek niestety bariera wejscia jest wysoka - albo nieruch albo praca u siebie taki mam wybór.
@wizzy83: Faktycznie. Czyli wychodzi jednak, że 4k to bogactwo względem prawie 95% populacji świata xD
Chociaż ja stawiałem bardziej na 80% Populacja państw wysokorozwiniętych stanowi więcej 5% całości populacji ¯\_(ツ)_/¯
no tak, prawnicy, lekarze, ludzie mający własne firmy, restauracje to płotki przy uber programistach za 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wellwellwell: Żeby zostać dobrze zarabiającym prawnikiem lub lekarzem, trzeba przejść przez długi proces kształcenia profesjonalnego (pomijam studia, bo studia/wiedza ze studiów i tak jest konieczna, żeby być dobrym programistą), który nie jest dostępny dla każdego, o Twojej przyszłości mogą zdecydować znajomości i zamknięta klika leśnych dziadków. Tymczasem
@sikalafou hmmm wstaje o 4 żeby być na 5 w robocie, ale kończę o 13, w prawdzie nie za 4 koła a za 2400 cebulionów.szkoda że ze snem mam lipę, bo czasem śpię po 2 godziny na dobę. Ale da się przyzwyczaić.
nie wierzę w bajeczkę o twoim kuzynie, zwykła imaginacja wyprodukowana przez ciebie na potrzebę przeforsowania swojej tezy (często spotykane zachowanie w internecie), a ci co zakładają swoje firmy i zarabiają gruby sos to mniej niż promil.


@sikalafou: XDDD znam więcej milionerów mających własne firmy, niż programistów zarabiających 15k choć obracam się w Warszawce.

Teraz byle rolnik z 20+ hektarów korzystający z głową z dotacji jest milionerem na własnej działalności.