Wpis z mikrobloga

Ostatnie lttp z mojej strony. Obejrzałem wszystko i powiem tak - w ocenie sezonu 5 wszystko zależy od tego jak potraktujesz powrót. Dla mnie jest to jednak "przeskoczenie rekina" i cały finałowy sezon oglądałem z myślą "co oni #!$%@? z tym powrotem". Finał sezonu 3 to jest szczytowy punkt serialu moim zdaniem, czwarty można obejrzeć jako dodatek, ale istnienie piątego pomimo dobrych niektórych pojedynczych scen najlepiej byłoby wymazać z pamięci.
#gomorra
  • 3
@redemptor zgadzam się w 100%, pierwsze trzy sezony to zamkniętą całość z idealnym szekspirowskim zakończeniem. W Czwartym widać, że scenarzyści próbowali wymyślić coś nowego ( więcej melodramatu). 5 to już skok na sentymentalkosc widzów i absurdalne ożywienie Ciro, które zniszczyło ten surowy, brutalny realizm, z którego słynęła Gomorra
@boeing_boeing: No masakra. Jeszcze wiesz jeśli serial ma wątki nadprzyrodzone czy science-fiction to powrót jakiejś postaci można wytłumaczyć na różne sposoby (wskrzeszenie, klon, shapeshifter itp. itd.), ale w takim serialu jak Gomorra tani powrót dla fanów nie powinien mieć miejsca.