Wpis z mikrobloga

Macie jakieś propozycje książkow(cykle) fantastyki? Nigdy nie wciągnąłem się jakoś w sience fiction jakoś kosmos mi ciężko przełknąć, a może słabe czytałem tylko. Ostatnio wróciłem do pierwszych które czytałem i ta seria (O Jakubie Wędrowyczu) sprawiła mi wiele śmiechu polecam każdemu. #fantastyka #ksiazki #czytaniemirko #czytajzwykopem
Abriam - Macie jakieś propozycje książkow(cykle) fantastyki? Nigdy nie wciągnąłem się...

źródło: comment_1642578100Rvdl0phW9SORMnduqSSG3C.jpg

Pobierz
  • 44
@Abriam: generalnie polecam:
- Terry Pratchett - Świat Dysku, polecam szczególnie te prowadzące wątek z magiem Rincewindem oraz te ze Strażą Nocną
- Jacek Piekara i jego cykl Inkwizytorski (czytać w kolejności publikacji a nie chronologii wydarzeń opisanych w książkach)
- Maja Lidia Kossakowska: Grillbar Galaktyka - to akurat jedna książka ale masa akcji i bardzo dużo nawiązań do pop kultury (oraz Star Wars)
@Abriam: Łap listę

MUST READ fantasy:
------------------------------
Pieśń Lodu i Ognia - George R. R. Martin
Malazańska Księga Poległych - Steven Erikson
Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza - Robert M. Wegner
uniwersum Cosmere - Brandon Sanderson
uniwersum Pierwsze Prawo - Joe Abercrombie
Koło Czasu - Robert Jordan
Kroniki Amberu - Roger Zelazny
Conan Barbarzyńca - Robert E. Howard
------------------------------
@Whoresbane: @YogiYogi: @assurin: @szymon465: ok to ja odwdzięczę się i mogę polecić coś innego:

Kryminał: Architekt -Keith Ablow (część cyklu Frank Clevenger ale czytałem tylko tą) bardzo szczegółowe opisy ciał zamordowanych, śledztwo samo w sobie nie było jakieś bardzo skomplikowane ale przyjemnie spędziłem przy tym czas :)

a z fantastyki:
saga kroniki królobójcy - Patrick Rothfuss przyjemna trylogia przedstawia standardowo podróż bohatera i jego rozwój az finalnie stanie
@Whoresbane: lista nie jest najdłuższa ale tylko 2 pozycje są z FS także znajdziesz coś dla siebie. FS jest największym wydawnictwem u nas więc silą rzeczy tez coś dobrego można u nich znaleźć.

@szymon465: Dukaja znam Zaczynałem od Lodu ale jakoś innych książek nie trafiłem :/