Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Miałem postanowienie noworoczne żeby w końcu wyleczyć zęby. Znalazłem na "ZnanyLekarz" stomatologa który miał same dobre opinie i lokalizacja była dość przyjemna dla mnie. Miałem łącznie do zrobienia 8 zębów (leczenie próchnicy) łącznie zajeło to 6 wizyt i kosztowało mnie 2600zł. Mam problemy z jedzeniem ale stomatolog powiedział że to norma i może potrwać nawet do 2 miesięcy. Myślę sobie no dobra, w końcu to moja wina że unikałem dentysty jak ognia, ale dzisiaj jak przeglądałem zęby w lusterku zauważyłem że po zewnętrznej stronie dwóch zębów dalej jest próchnica i nie była ruszona (widocznie robił tylko górę zębów i stronę wewnetrzna) Pomiędzy zębami też widać "czarne". Czy mogę jakoś złożyć reklamacje i czy jeśli będę chciał żeby mi to poprawiła to musze znowu za to płacić? Czy pogodzić się z losem że nawet leczenie prywatnie ssie pałke w tym kraju i szukać innego stomatologa który mnie naprawi?( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zeby #stomatolog #dentysta #leczenie #prawo #problem #medycyna #stomatologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e67d01f7bdff000a929545
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: idź do niej i złóż reklamację, lub powiedz, że pójdziesz do innego lekarza, ale ona zapłaci rachunek za doleczenie tego, co jej się nie chciało/zapomniało. I spytaj na cholerę robiła ci tylko trochę te zęby, żebyś przyszedł z powrotem zostawić kolejne pieniądze, jak nieleczona próchnica nawraca ze zdwojoną siłą? babka to konował #!$%@?, nie daj sobie wejść na głowę, dzwoń i mów jej jak wygląda sytuacja, a rozmowę najlepiej nagraj.
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli szukasz dentysty, to patrzysz czy ma RTG, mikroskop i inne nowoczesne urządzenia. Jeśli nie ma nawet RTG, to wiedz, że może być lipa. Dodatkowo sprawdzasz na stronie gabinetu certyfikaty/osiągnięcia/wykształcenie. Jeśli nie ma RTG i strony gabinetu, to lepiej nie idź. Lepiej dopłacić i mieć zrobione jak trzeba.
@SkrytyZolw: może, ale nie musi, nie raz wracałam do dentystki na poprawę czegoś, co #!$%@?ła. jeśli widzi czarne, mówi że ząb wygląda na leczonego po łebkach (lepiej, jakby "widocznie robił tylko górę zęba"), to nie trzeba dyplomów by mógł to stwierdzić, żyje z tymi zębami X lat więc mniej więcej wie co się tam dzieje, niech leci ogarnąć to jak najszybciej i niech baba/typ ma swiadomosc tego, że nie jest nieomylna,
@czaszkopranie: skąd miałby wiedzieć co się dzieje? xD nie obejrzy sobie sam dokładnie zębów.
Oczywiście są lepsi i gorsi dentyści. Jednak nie można i nie da się ocenić ich pracy na podstawie kilku zdań, bez dokładnego wglądu w przypadek.
@SkrytyZolw: oczywiście że nie, jeśli jednak typ widzi że coś się dzieje nie tak, a do tego wydał pieniądze, to ma jak najbardziej prawo iść i powiedzieć, że chce żeby to wyglądało dobrze i próchnica nie wróciła po pół roku XD lepiej jakby serio się niesłusznie uniósł i poszedł do baby po wyjaśnienia, niż żeby olał temat całkowicie
@Sercem_Wycinane: A jak miałby to zrobić dokładnie? Jestem dentystą i nie jestem w stanie sama sprawdzić swoich zębów xD Tak, dla mnie przebarwienie różni się od próchnicy. Natomiast dla moich pacjentów bardzo często nie. Zapomniałam, że na wykopie mamy specjalistów od wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SkrytyZolw: Nie nawiązując już do tego wpisu jeśli jesteś w tym zawodzie to nie mam wiele do gadania ale nie bardzo mogę zrozumieć dlaczego twierdzisz że sama nie możesz sprawdzić swoich zębów. Czysto hipotetycznie jeśli byś miała próchnicę na jedynkach z przodu to oprócz lusterka chyba nic więcej nie potrzebujesz żeby stwierdzić czy to próchnica czy nie.
@Sercem_Wycinane: Na jedynkach to inna sprawa, ale pprzecież też nie dam rady obejrzeć ich z każdej strony. A to co innego obejrzeć sobie zęby jakkolwiek, a co innego dokładnie zbadać. Może jakbyś komuś raz zajrzał do ust to byś zrozumiał o czym mówię.