Wpis z mikrobloga

Witam na tagu :)
Dziś jest 18 styczeń. A wiecie, że 44 lata temu, 18 stycznia 1978r, rozpoczęto pracę nad dokumentacją elektrowni jądrowej Żarnowiec? Tak, tej której dalej nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A oprócz tego, w numerze 4/1978 pokazywano perłę motoryzacyjną naszych południowych sąsiadów - Skodę 105/120, którą można było ujeżdżać w Operation Flashpoint - pamiętacie? :)
Zapraszam do obserwowania i pisania w komentarzach co chcielibyście przeczytać

#codziennymlodytechnik 116/100
Młody Technik 4/1978 - "Kronika nauki i techniki" oraz "Poznajemy samochody - Skoda 105/120"

#ciekawostki #motoryzacja #skoda #polska #prl #gruparatowaniapoziomu #mlodytechnik #czasopisma #operationflashpoint #samochody #energetykajadrowa #zarnowiec
SebaD86 - Witam na tagu :)
Dziś jest 18 styczeń. A wiecie, że 44 lata temu, 18 stycz...

źródło: comment_1642494587RXXc1IaGTtc4DH44Ah85bS.jpg

Pobierz
  • 8
@SebaD86: piękne czasy gdy 5-miejscowe auto ważyło grubo poniżej tony (tabelka pokazuje 870kg). Dzisiaj Skoda Fabia (b. podobne wymiary, długość ok 4,1m) z mniejszym silnikiem 1.0 (3 cylindry zamiast 4) waży 1170kg - czyli 300kg więcej! No ja rozumiem że wyposażenie trochę waży, ale przecież materiały też poszły do przodu...
piękne czasy gdy 5-miejscowe auto ważyło grubo poniżej tony (tabelka pokazuje 870kg).


@sztefen_muller:

Dzisiaj też takie auta są - tylko po prostu trzeba umieć i chcieć zrobić lekki samochód. Przykłady to Suzuki Swift i Baleno. Pierwszy waży 840 kg, drugi bodajże 865 kg. Oba maja 5 miejsc.
Skodę 105/120, którą można było ujeżdżać w Operation Flashpoint - pamiętacie? :)


@SebaD86: A jak! To była piękna gra. Nie zapomnę jej nigdy ;) Pamiętam, jak po przyjściu wszystkiego zasysałem dodatkowe misje na modemie i lubowałem się w niekonwencjonalnym przechodzeniu tych misji, czyli np. zdobycie śmigłowca, którego niby nie dało się zdobyć itp. :)