Wpis z mikrobloga

3060ti to najlepiej wyconiona karta z rodziny 3xxx. Do FHD idealna. Co do RTX 4000 to nie bylbym pewien czy w 2022 cos zobaczymy. Ja obstawiam styczen 2023 a w sklepach moze w Q1 2023.

Co do wydajnosci roznie. Niektore plotki mowia o skoku jak w 3xxxx, a moim zdaniem to bedzie powtorka z serii 2xxx. Lekki upgrade i tyle
@snajp511: Zależy w jakiej rozdzielczości chcesz grać, do full HD wystarczy. Do wyższych 3070/3080. Też w zeszłym roku opchnąłem czteroletniego 1070 bez gwarancji za 1500 zł. Oczywiście zweryfikuj również czy posiadasz odpowiedni zasilacz, bo seria 30XX wcina więcej prądu i czy karta wejdzie Ci do obudowy :)
@Desolator
Głównie UWHD w 144hz bo mam fajny monitor może kiedy zrobię upgrade na wqhd

Generalnie przed seria 3000 wymieniłem zasilacz na 750w i na większą budę z myślą że coś kupię, ale jak ceny powaliło to tak trzyma do tej pory. Jednak jak przeanalizowałem to sobie, jak karty wchodziły to te lepsze niereferenty (które bym kupował) to cena ich oscylowala w okolicy 2600-2700 i trochę w górę, ale wtedy moja karta
@markhausen a co Intel ma wprowadzić swoje karty jakieś czy to dalej Xe? Bo przyznam że nic szczególnego o tym ostatnio nie czytałem?

Ale jestem chyba za wymiana na 3060ti bo raz że zdechnie a sumarycznie wychodzi cena około 2k za wymianę więc czy miałbym teraz czy wcześniej jak były normalne ceny to na to samo wychodzi
@snajp511 Ja wymienilem 1070 na 3070. Bylo mega warto. Plusem tez nowszych rtx od serii 2000 jest RT I cudownyy DLSS.
Jeslii oststecznie wyrobilbys sie w okolo 2000 zl to tyle Ile kosztowala 1070 na premiere. Wiec ogolnie IMHO Ok.
@Desolator: co do poboru, to te karty są dalekie od bycia efektywnym energetycznie. Zegary są wyżyłowane kosztem dużo wyższego poboru prądu. Ja po undervoltingu straciłem 7% wydajności, ale zbiłem pobór prądu o jakieś 35%. Karta z głośnej i ciepłej zrobiła się bardzo znośna, obroty wentylatora dużo niższe i mam jakieś 16 stopni mniej na hotspocie. Po takiej zabawie nie mam ochoty wywalać mojego gigabyte eagle przez okno ( ͡° ͜