Wpis z mikrobloga

#ameryka środkowa | #honduras z plecakiem

Po kilku dniach spędzonych nad największym jeziorem w Hondurasie czyli Lago de Yajoa złapaliśmy autobus w kierunku Comayagua. Jest to miasto kolonialne założone w 1537 roku. Było ono także pierwszą stolicą Hondurasu. W 1880 została ona (stolica) przeniesiona do Tegucigalpy. Prawdopodobnie dlatego, że tam bardzo dobrze rozwijał się przemysł wydobywczy.

Czujemy się jakbyśmy wrócili do Meksyku lub Hiszpanii, do większych lub średnich miast czy też miasteczek. Ostatnie kilka tygodni spędziliśmy gdzieś pośród natury, w małych wioskach. A tu proszę. Przywitała nas cywilizacja. Jest tu mnóstwo barów, restauracji czy kawiarni. Klimat całkowicie inny niż to co do tej pory widzieliśmy w Ameryce Środkowej. Co nas bardzo zaskoczyło jesteśmy tu chyba jedynymi białymi turystami. Ludzie są bardzo mili, witają się i uśmiechają. Nikt nie nakręca nas gadkami typu My friend good price for you. I to jest piękne! Mieliśmy zostać na dwa dni a już dołożyliśmy kolejne dwa. Mamy także od ludzi kilka polecajek w okolicy. Jutro ruszam na wodospad jeśli uda się złapać jakiś transport.

Architektonicznie miasto jest również bardzo ciekawe chociaż mniej imponujące jak na przykład Valladolid w Meksyku czy Antigua w Gwatemali.

Przed przyjazdem do Hondurasu byłem średnio nastawiona. Wielu ludzi, w tym jeden z lokalsów w Gwatemali stwierdził, że jestem odważny skoro wybieram się do Hondurasu. A tu zupełnie co innego.
_________________

Aktualnie jestem w trakcie 10 miesięcznej podróży po Ameryce Środkowej. Do tej pory odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę i teraz jestem w Hondurasie.

Moją podróż można śledzić:
Na wykopie pod tagiem #wieczniewolni
YouTube - https://www.youtube.com/c/wieczniewolni/
Instagram - https://www.instagram.com/wieczniewolni

#podroze #turystyka #ciekawostki #zainteresowania #podrozujzwykopem #turysta #podroznik #swiat #ameryka
Pobierz ziolo22 - #ameryka środkowa | #Honduras z plecakiem

Po kilku dniach spędzonych nad...
źródło: comment_1642395487PApyExgVj7SRatjJtatHg7.jpg
  • 20
@ziolo22: Siema, właśnie odkryłem Twoje wpisy i jeszcze dokładnie ich nie przeglądnąłem. Ale może pisałeś gdzies kiedyś, skąd bierzesz informacje odnośnie restrykcji podróżniczych w poszczególnych krajach? Strony rządowe czy coś jeszcze? Chodzi mi o planowanie podczas pqndemii, bo z normalnym backpackingiem nie mam problemu.
@qwertee siemka. Mam na telefonie aplikacje polak za granicą i tam w miarę jest to ładnie opisane. Generalnie lokalnych restrykcji nie szukam. Musieliśmy odpuścić tylko Belize bo były wymagane testy na granicy. Reszta krajów bezproblemowo.
@qwertee na granicach wystarczy potwierdzenie szczepienia lub test, którego legitnosci nikt nie sprawdza. Często jak się kupuje testy to nikt ich nie robi tylko wystawiają papierek. Na miejscu w sklepach, barach i restauracjach nikt nigdy nam niczego nie sprawdzał.
@ziolo22: Chcieliśmy to zrobić od dawna, tylko przez covid zawiesiliśmy plany, bo mieliśmy w głowie wyobrażenie dużo większych problemów związanych z podróżą po Ameryce środkowej i południowej w pandemii. Ale Twoje dwa posty właśnie dały nam mega kopa do działania. :)