Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #komputery #moderacjacontent #programowanie

Jak myślicie ludzie z dolimy krzemowej, w jaki sposób "wypok . ru" moze sprawdzac czy konto A to mulitkonto konta B? Po za kołem fortuny które mają w biurze? No i po za takim zwykłym porównaniem adresu ip z którego się te 2 konta logują, albo urządzenia na którym się te konta logują MAC to sie nazywa czy coś? Tak się domyślam tylko a za #!$%@? sie na sieciach nie znam a na egzamin E13 przyjechałem po godzinie snu i 18 kolegi z osiedla xD. Moja dziewczyna ma tu konto, kozysta z tego samego internetu a i nawet na jej telefonie sie czasem logowałem na wypok. Nie mam jeszcze bana bo się nie wychyliłem, czy jeszcze da sie to kontrolować w bardziej wymyślny sposób?
  • 4
@JaTuNowy: jest coś takiego jak HWID, wiadomo zawsze może być kilka osób w tej samej sieci, ale można zawęzić krąg podejrzanych jeśli takie konta wchodzą ze sobą w częste interakcje
@JaTuNowy: generalnie takie rzeczy obecnie robi się przy użyciu nauczenia maszynowego, zbiera się masę data poinów (głęboka analiza pakietów, browser fingerprint, ruchy myszki, pisanie na klawiaturze np) i buduje model który statystycznie rozpoznaje podobieństwo użytkowników, ale to tak teoretycznie bo wykop to raczej kiepski biznes i nie mają kasy na ludzi którzy by to zrobili, i pewnie taniej by wyszło po prostu robić to manualnie.