Wpis z mikrobloga

Pamiętam, kiedy za rządów PO byłem na maxa oburzony, bo Tusk powiedział, że czasami dla wyższego dobra trzeba działać na samej granicy prawa - chodziło o dopalacze. Uważałem wtedy, że po czymś takim premier powinien podać się do dymisji. Tęsknię za czasami, kiedy tego typu niuanse wydawały mi się zamachem stanu i końcem świata.

Dzisiaj prawa nie mamy już w ogóle, premier ustnie zmienia sobie ustawy rozporządzeniami, w Sejmie głosowania są powtarzane na życzenie szefa, a konstytucję interpretuje Krystyna Pawłowicz (na to samo zlecenie), wyzywająca na co dzień ludzi od lewactwa, UE nazywająca szmatą.

Mieliśmy kraj, kiedyś. Nie był idealny, ale nie był też taki najgorszy. Kłóciliśmy się, ale obecny rząd dąży świadomie do wywołania wojny domowej. W orędziu wicepremiera namawiano przecież już ludzi do wychodzenia na ulicę przeciwko własnym rodakom. To chore i obrzydliwe.

#polityka #polskilad #winatuska #pis
  • 31
@Klimbert: To samo u mnie. Nie czuję motywacji, nie chce mi się już, nie widzę dłużej sensu w staraniu się o jakiekolwiek "dobro wspólne". Ci ludzie nie tylko kradną, ale po prostu niszczą ducha społecznego.

Jedyny minimalny plus, to moim zdaniem wartość edukacyjna tego, co się stało. Nigdy nie spodziewałem się, że w kraju do tego stopnia rozwiniętym cywilizacyjnie tak szybko uda się komuś zdegradować kulturę polityczną, w kilka lat doprowadzając
@60scnds: zawsze uważałem się za patriotę i społecznika. W moim mieście sporo działąm m.in. w budżecie obywatelskim. Ale jak patrzę na to społeczeństwo to mam wrażenie, że coraz mniej chcę z nim obcować.

Jakim cudem partia, która tak nas okrada ma te 33% poparcia. Wydaje mi się, że to w dużej mierze musi być kwestia propagandy bo sondaże pokazują, że osoby w wieku do 50 lat popierają PiS w 18%. Ale
@60scnds: @Klimbert: Smutna dyskusja Panowie, to wrzucę moje 3 grosze.

Dziady, dziadami, ale mnie najbardziej zdziwiła postawa części młodych, tych rzekomo "antysystemowych". Oni lubują się w opowieści o gotowaniu żaby, że rząd pomału przykręca nam śrubę, a my nic z tym nie robimy i w końcu obudzimy się ugotowani. Jednocześnie przy każdym proteście śmiali się z protestujących mówiąc: "jaki koniec demokracji, o co wam chodzi, to tylko Trybunał Konstytucyjny/ ustawa
@memento_mori: tak pamiętam te pierwsze protesty KODu. Co ciekawe było wtedy sporo osób starszych, pewnie tych którzy wiedzieli co może się nam szykować. Trochę brakuje mi tej społeczności, wydaje mi się, że sprawa z Kijowskim wybiła im zapał :-(
Ogólnie PiS był wtedy jeszcze dość mocny w internecie i faktycznie były podś#!$%@? z tych protestów. Ale wydaje mi się, że PiS jednak stracił społeczność internetową (szczególnie młodych) - stąd też ich
@Klimbert: Mogę się mylić, ale uważam, że oni dalej mają ponad 40%, sondaże są zwykle niedoszacowane, bo część ludzi wstydzi się przyznać, że na nich zagłosuje (np. moja mama głosowała na Dudę, a mi wmawia, że oddała głos nieważny ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Poza tym na pewno przed wyborami będą grube akcje w stylu wóz strażacki dla każdej pisowskiej gminy, co im doda kilka pkt procentowych. Natomiast
@60scnds: @Klimbert: @memento_mori: A nie zastanawia was, że ludzie nie wychodzą przeciwko temu na ulice? Protesty są żenująco małe, patrząc po swoim najbliższym otoczeniu, które wypowiada się o obecnej sytuacji w tym samym tonie - jakieś 5% frekwencji. Ludzie nie chcą zmian, każdy czeka, aż inni coś zrobią. Na ten moment jak na moje już nie ma powrotu, do tego co było przed 2015 i to społeczeństwo po raz
@memento_mori: Najbardziej dobijające jest to, że przez ostatnie 3 lata ciągnąłem studia dzienne i pracę na pełen etat, w wakacje dostałem wymarzoną pracę. Inwestowałem do tej pory jakieś małe kwoty, starałem się rozsądnie gospodarować pieniędzmi. Młody dorosły, wejście w dorosłe życie i na twarz dostaję:
- pracę przez ponad miesiąc w roku za darmo, bo już stać mnie na mniej, niż było jeszcze rok temu
- brak perspektyw na kredyt mieszkaniowy
@Klimbert: Ale te protesty są pokojowe, atmosfera wręcz piknikowa. Na proteście w Poznaniu byłem na chyba najlepszej imprezie techno w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podziwiam Francuzów, którzy potrafią spalić jednego dnia 500 samochodów, czy Włochów, którzy organizuję inscenizację II WŚ przez sylwestrowy zakaz fajerwerków. U nas może i milion osób się zjechać do Warszawy i nic z tego nie wyniknie, będą grzecznie stać w miejscach wyznaczonych
@Klimbert: @Kosedek: @memento_mori: Dokładnie tak. Na wykopie użytkownicy chcą zamieszek z kulturalnym organizatorem bez skazy. Oburza ich, że na obrzydliwą prowokację trybunału pod pisowsko-kościelnym sztandarem odpowiedziała głośno szeroka lewica. Ja np., będąc centrystą, też bym wolał może manifestację w bardziej apolitycznej atmosferze, ale z drugiej strony rozumiem czym jest sprzężenie zwrotne i to, że radykalna odpowiedź na taki zamach była czymś całkowicie usprawiedliwionym. Jeżeli doktrynowcy z jednej strony plują
@60scnds: Tu dochodzi jeszcze bardzo sprytna zagrywka PiS, który kupił sobie nacjonalistów wszelkiego rodzaju. Jak Lewica zaprzęgnie do protestów zwykłych obywateli, to zmierzą się w pierwszej kolejności z przygotowanymi do zamieszek kibolami i nazistami, włącznie z importowanymi FN i pochodnymi.
@Kosedek: teraz to jest przesrane z mieszkaniami.
Ja mieszkanie kupowałem na samym początku rządów PiSu, 5 lat temu. Kosztowało mnie wtedy (w mieście 200k+ - 3800zł z metra). Mieszkanie nowo wybudowane w dobrej lokalizacji (centrum, przy parku). Teraz ceny w moim mieście wynoszą ok 7 tysięcy z metra.
Jak zbierałem pieniądze z żoną (a nie zarabialiśmy kokosów) to były czasy PO i wszystko szło na lokaty i człowiek miał wrażenie, że
@60scnds: TVPiS by Cię od razu zjadł i zrobił wobec ciebie ohydną propagandę. Jakbyś miał covida to miałbyś np. o tym materiał że zarażałeś ludzi (tak miałą np. Pani Lempart). Być może miałbyś też podsłuch na telefonie (pegasus).

Imho to co powinno zrobić społeczeństwo to się zjednoczyć i odbić siedzibę TVPiS. To ma być telewizjna publiczna, a nie partyjna - w końcu idą na to nasze podatki.
@Klimbert: Zazdroszczę życia w czasach, gdzie z głową dało się zaplanowań najbliższe 5 lat przyszłości finansowo i nikt po drodze nie wywrócił koniunktury państwa o 180 stopni. Wyższe stopy na lokowanie oszczędności, niskie na czas kredytowania, relatywnie najlepszy indeks cen mieszkań w relacji do średnich zarobków. Kolejna nadzieja teraz to przeczekanie kryzysu i wejście na rynek w momencie, gdy nie będzie tu nic. Jak w 1989 :)
Tu dochodzi jeszcze bardzo sprytna zagrywka PiS, który kupił sobie nacjonalistów wszelkiego rodzaju.


@Kosedek: I był taki moment, kiedy wykop jeszcze im kibicował i z tych nacjoli, którzy dzisiaj dostają od Kaczyńskiego wielomilionowe nagrody za swoją wierność, robił bohaterów społecznych.

Tutaj znalezisko z głównej z filmikiem (niestety usuniętym, ale komentarze jednoznacznie potwierdzają to, co tam było), który pokazywał jakim Bąkiewicz jest kulturalnym facetem i przykładnym patriotą:

https://www.wykop.pl/link/5811309/lempart-vs-bakiewicz/
@loczyn: Ale ja wcale go w ten sposób nie wybielam. Piszę tylko, że tęsknię za czasami, kiedy coś takiego było w stanie wywołać we mnie oburzenie. W tamtym okresie uważałem jednak, że żyjemy w kraju cywilozowanym i wyobraziłem sobie, że mogę wymagać naprawdę wysokich cywilizacyjnie standardów prowadzenia polityki. Przyznam się szczerze, że chociaż nie odwołuję swojej oceny z tamtego okresu, trudno mi dzisiaj odtworzyć te emocje i oczekiwania. Już ich po