Wpis z mikrobloga

Pamiętam, kiedy za rządów PO byłem na maxa oburzony, bo Tusk powiedział, że czasami dla wyższego dobra trzeba działać na samej granicy prawa - chodziło o dopalacze. Uważałem wtedy, że po czymś takim premier powinien podać się do dymisji. Tęsknię za czasami, kiedy tego typu niuanse wydawały mi się zamachem stanu i końcem świata.

Dzisiaj prawa nie mamy już w ogóle, premier ustnie zmienia sobie ustawy rozporządzeniami, w Sejmie głosowania są powtarzane na życzenie szefa, a konstytucję interpretuje Krystyna Pawłowicz (na to samo zlecenie), wyzywająca na co dzień ludzi od lewactwa, UE nazywająca szmatą.

Mieliśmy kraj, kiedyś. Nie był idealny, ale nie był też taki najgorszy. Kłóciliśmy się, ale obecny rząd dąży świadomie do wywołania wojny domowej. W orędziu wicepremiera namawiano przecież już ludzi do wychodzenia na ulicę przeciwko własnym rodakom. To chore i obrzydliwe.

#polityka #polskilad #winatuska #pis
  • 31
  • Odpowiedz
Dokładnie, no ja jak to sledze to wkuwiony ciągle chodzę,co oni zrobili z tym krajem, a jak widzisz 38%poparcia i możliwości wygranej w kolejnych wyborach to na prawdę mam czarne myśli
  • Odpowiedz
Mieliśmy kraj, kiedyś. Nie był idealny, ale nie był też taki najgorszy. Kłóciliśmy się, ale obecny rząd dąży świadomie do wywołania wojny domowej.


@60scnds: Wszystkim znajomym i rodzinie mówiłem że w 2 turze trzeba głosować na Trzaskowskiego bo pełnia władzy PiSu zniszczy ten kraj, to gadali że on chce zabrać dzieciom, 500+ i 13 emeryturę bo tak powiedzieli w TVP, i jeszcze podwyższenie wieku emerytalnego. Trzasek nie miał szans, po
  • Odpowiedz
@j3sion: No i jak widać miałeś rację. Przynajmniej robiłeś, co mogłeś.

O grubość włosa ominęła nas przecież w związku z tym szansa na prezydenckie weto w kwestii Polskiego Ładu, uruchomienie konsultacji społecznych i być może uratowanie Polski przed całkowitą zapaścią gospodarczą w 2022. Nie mówiąc również o prawdopodobnych naciskach na NBP i uterempowanie tego pisowskiego pacana, Glapińskiego.

Bez względu na czyjąkolwiek opinię o Trzaskowskim, niedługo żaden inteligentny człowiek z czystym
  • Odpowiedz
@60scnds: Jeszcze mi przypomniałeś, że Dudę na debatę zapraszał i TVN i Polsat, a nawet proponowano mu debatę na której będą dziennikarze trzech stacji (TVN, TVP, Polsat), a on wszystkim odmawiał tłumacząc, że tylko rządowa TVP to są sprawiedliwe media ( )

W 2015 głosowałem na Dudę i Kukiz'15. Czemu tak zrobiłem? Bo miałem dość arogancji PO i byłem przekonany, że PO i tak będzie miała trzecią kadencję w Sejmie. Nie spodziewałem się wtedy, że dzisiejsza opozycja tak się posypie w kilka lat. Jeszcze w międzyczasie był Petru, który tak dobrze się zapowiadał, a ostatecznie dobił opozycję wizerunkowo.

Na PiS bym nigdy nie zagłosował, ale miałem nadzieję, że Platforma dostanie lekkiego prztyczka w nos i się ogarnie. Bo to nie była partia moich marzeń. Walka z dopalaczami to był pokaz bezprawnej
żenaduwy. Aferą hazardową ubili pokera w Polsce (i moje ówczesne źródło zarobku). Podejście do kibiców też mieli od dupy strony (ja wtedy miałem nadzieję na legalizację pirotechniki na stadionach przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa - sami kibice wysunęli taki projekt, gdzie miało to być kontrolowane i bezpieczne), ale PO uznała, że można tych ludzi po prostu spałować, bez żadnych rozmów. Ba! Ja byłem nawet na jednym Marszu Niepodległości w Warszawie jakoś koło roku 2010 (już nie pamiętam dokładnie) i pamiętam, że władza była nastawiona na prowokowanie. Dość wspomnieć akcję Sienkiewicza ze spaleniem budki przed rosyjską
  • Odpowiedz
  • 0
@MarianoaItaliano bo większość nie uważała że to zle. Jak ktoś cie okradnie to nagle fajnie ze dało się odkryc jego tożsamość łącząc z numerem xd nie przeszkadza mi to w ogóle póki nie będę chciała zrobic fałszywego alarmu bombowego a ty planujesz jakiś że tak cie to razi?
  • Odpowiedz