Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak sobie radzicie z gotowaniem mieszkając samemu? Po pracy nie chce mi się stać nad garami, a gotowe odgrzewane żarcie popsuje mi żołądek. Chciałbym starać się zdrowo odżywiać, ale jestem leniwy trochę.
Dajcie jakieś wskazówki na start samodzielnego życia. Coś może odkryliście z biegiem czasu co ułatwia życie?

#mieszkajzwykopem #jedzenie #pytanie #mikrokoksy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61df2f5879ccb9000a8ed478
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: albo robie rzeczy które można zrobic w 15 minut i dużo nie brudzą - np kurczak na patelni z jakimś gotowym sosem + ryz. spaghetti, nalesniki. I najczesciej mam to na 2-3 razy.W niedziele często gotuje troche więcej co mogę odgrzać, jakieś mięso czy rybe lub zupę. A i tak najczęsciej minimum raz w tygodniu jem coś na mieście, bo po prostu mi się nie chce gotować
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jeszcze pracowałam z biura + studiowałam to raz w tygodniu po prostu robiłam tzw. meal prep. Zakupy raz na tydzień, gotowanie raz na tydzień + zamrażarka. Robiłam jadłospis na 7 dni, zakupy pod ten jadłospis, gotowałam w niedziele 3-4 dania np. sos do spaghetti, chilli sin carne, chińszczyzna słodko-kwaśna, jakąś zupę, krokiety, pierogi - po pracy dogotowywałam tylko ryż/makaron i z głowy. Trzeba tylko myśleć co dobrze znosi mrożenie/odgrzewanie.
TroskliwaKrowa: Szybkie przepisy:
-makaron z pesto, można dodać łososia czy mozarellę
-sos do spaghetti: smażysz puszkę pomidorów i dodajesz tartego sera
-tarta: kupujesz gotowy spód, dorzucasz składniki i pieczesz
-zupy z mrożonek, mrożonki są zdrowe
-burrito: smażysz mięso mielone z warzywami z puszki i zawijasz

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua