Wpis z mikrobloga

Po 6 latach znudziły mi się rybki i popełniłem pierwsze terrarium tropikalne ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
Trochę pracy to kosztowało zwłaszcza, że na początku nie miałem pojęcia co robię (do tej pory nie do końca). Ale dałem z siebie całe 30% i wyszło jak wyszło ( ͡ ͜ʖ ͡) Lokatorzy przyjadą jutro.
Wszystko wykonane własnoręcznie - pokrywa, zraszanie, tło, oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja.
W środku chyba oprócz basenu z wodą nie ma nic sztucznego, wszystko żywe/naturalne.
Rzucajcie kamieniami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więcej foto w komentarzach

#terrarystyka #hobby #gownowpis
Pobierz ciksters - Po 6 latach znudziły mi się rybki i popełniłem pierwsze terrarium tropikal...
źródło: comment_1642013362IsXRy4VaF7psYnnQcwCPO8.jpg
  • 40
@kosapawel: to trochę co innego bo na wideo jest paludarium czyli pół akwarium pół terrarium. Troche inne warunki.
Drzwołazy skrzek przenoszą do najbliższego płytkiego "zbiornika" wodnego którym może być nawet duży liść w którym stoi woda. U mnie jest taki basenik ale nie liczę na to, że uda mi się je rozmnożyć. Choć kiedy miałem akwarium i krewetki to też mówili, że cięzko rozmnożyć a ja musiałem z fitra młode wyciągać
@ciksters ale mnie teraz zainspirowałeś () trochę mi się już znudziły moje krewety w akwarium i się od dłuższego czasu zastanawiałam nad jakimś innym fajnym zwierzątkiem wodnym ale na wymarzone aksolotle mam ciut za małe akwarium. Chyba się zainteresuję tymi drzewołazami bo są piękne!
@phaxi: całość terra (szkło miałem, wentylator od kompa jakiś silent wolnoobrotowy miałem więc nie liczę) to ok 1000-1200zł. W tym wszystko co widać na foto + czego nie widać czyli zraszanie domowej roboty (pompka z campera, wężyki, dzysze itp.) Moduły led zimne + ciepłe, kilka prostych sterowników z wyświetlaczami info. Żyjątka wyszły 600zł
@casines: Ja chciałem od długiego czasu zrobić terra dla kameleona. Ale jak mnie jednego dnia jesienią kumpel wyciągnął z nudów na giełde takich rzeczy to tam jak tylko je zobaczyłem to już wiedziałem że tak naprawde nigdy nie chciałem kameleona ʕʔ