Wpis z mikrobloga

#ameryka środkowa # honduras z plecakiem :)

Właśnie wróciłem z mega kozackiego wodospadu w środku Hondurasu. Niby tylko 43 metry ale huk spadającej wody mega głośny. Wczoraj w dzień i w nocy padało dość mocno także wodospad nie był zwykłym siurkiem. Fajnie.

Niestety ciężko cokolwiek znaleźć o Hondurasie po polsku więc podrzucę kilka info jakby ktoś się wybierał.
Zatrzymałem się w Los Naranjos nad największym jeziorem w kraju czyli Lago de Yajoa.
Pod wodospady można dostać się publicznym busem - koszt 25 lempirów czyli około 4 zł. Wystarczy złapać pierwszy lepszy busik (jeżdżą nawet takie amerykańskie szkolne) i powiedzieć kierowcy dokąd chce sie jechać. Ja pokazuje na Google Maps, nie ma problemów.
Wstęp na teren wodospadów 80 lempirów czyli około 15 złotych. Tłumów ni ma.
Na obiad polecam baleadas - 20 lempirów za konkretnego placka z kurczakiem.
Ludzie mili, ceny niskie a kraj mega piękny!
___________________________

Aktualnie jestem w trakcie 10 miesięcznej podróży po Ameryce Środkowej. Do tej pory odwiedziłem Dominikanę, Meksyk, Gwatemalę i teraz jestem w Hondurasie.

Moją podróż można śledzić:
Na wykopie pod tagiem #wieczniewolni
YouTube - https://www.youtube.com/c/wieczniewolni/
Instagram - https://www.instagram.com/wieczniewolni

#podroze #turystyka #ciekawostki #zainteresowania #podrozujzwykopem #turysta #podroznik #swiat #ameryka
ziolo22 - #ameryka środkowa # honduras z plecakiem :)

Właśnie wróciłem z mega koza...

źródło: comment_1641957345Sw3HDXeirym0VzM7Q39sQk.jpg

Pobierz
  • 18
via Android
  • 0
@Kair odkładałem przez prawie 3 lata. Spędziliśmy trochę czasu w Szkocji pracując i studiując. Mieliśmy ruszyć już rok temu ale pandemia pokrzyżowała plany.
via Android
  • 1
@valhander Gwatemalę mega polecam! Jak wjeżdżaliśmy do Antigua i zobaczyliśmy jak Fuego wybucha to była mega. Już dawno nowe miejsce nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. Poza tym wejście na Acatenango, noc w namiocie i wschód i zachód słońca z wulkanami w tle petarda.

Polecam też jezioro Atitlan, Semuc i Tikal
via Android
  • 0
@evilman_ troszkę jest. Mieliśmy zostać w San Pedro Sula ale obrzeża miasta wyglądały tak paskudnie że od razu pojechaliśmy dalej. Generalnie pod wieczór w miastach trochę podejrzanie.

Ale ludzie bardzo mili. Wszyscy pomagają, uśmiechają się każdy się wita, nawet małe dzieciaki.
via Android
  • 0
@pilot1123
@evilman_
Trochę rozmawialiśmy z innymi podróżnikami i chyba Honduras jest gorszy. W zasadzie wszystko to co złe dzieje się w dużych miastach. W miejscach gdzie odwiedzasz naturę wszystko jest dużo bardziej bezpiecznie. W obydwu krajach.