Wpis z mikrobloga

Szykuje się ktoś do przedłużenia najmu o kolejny rok? jakie dostaliście oferty, ta sama stawka co rok temu, czy może 10-20% więcej?

Na moim osiedlu ceny ofertowe najmu o jakieś 20% do góry poszły i aż się boję zaczynać rozmowę o przedłużeniu xD

#wynajem #warszawa #mieszkanie
  • 18
@villager: Ja miałem umowę na czas nieokreślony przez 6 lat w jednym mieszkaniu. Podniosła mi najem tylko raz o 150 zł 3 lata temu. Nie spodobało mi się to i zaproponowałem wprowadzenie aneksem przepisu o waloryzacji najmu inflacją raz do roku za poprzedni rok za odczytem NBP. xD Dobrze, że się właśnie wyprowadzam bo by mnie glapa z matim zrobili na szaro. xD
@Drmscape2: wlasnie mysle zeby zaproponowac przejscie po tym roku na nieokreslony z miesiecznym wypo, ale obawiam sie ze uslysze "mozesz podpisac kolejna umowe na rok albo #!$%@?" xd

a to jest firma co wykupila cale pietro i dala do zarzadzania agencji, wiec raczej nie dadza sobie w kasze dmuchać
@villager: w lutym przedłużamy umowę i ani słowa nie było o podwyżce, ale z drugiej strony jestem na tyle bezproblemową lokatorką że chyba właściciele trochę się boją kombinować. no ale jest spora szansa na podwyżkę czynszu przez spółdzielnię.
@villager: no to rozejrzyj się na rynku jak jest, żeby się nie obudzić z ręką w kiblu i mieć pole do negocjacji


@MaddoxX1911: no ale cała okolica osiedla poszła mocno w góre przez ten rok, po starej cenie nikt nie wystawia xd
chwile przed covidem rynek najmu byl serio rozgrzany do czerwonosci cenowo i teraz wlasnie stawki powoli wracaja do tego poziomu

a przez przedcovidowa czerwonosc rozumiem w miare sensownie
@zapster: mój blok ma pewne magiczne właściwości i udogodnienia przyciągające najemców i wszystko szybko schodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie zmienia to faktu że czasem mieszkanie tam to niekończący się koszmar przez nowobogackich kretynów przez ściane oraz masę airbnb
@villager: szefie, ja mam pod stopami basen, saune, siłownie do mieszkania

Chetnych ukrów itp. zawsze pełno.

Ceny widocznie spadły, bo jak negocjowałem to nawet o 20% schodzili
@villager: Obecna umowa do końca stycznia, dokładnie rok temu zbiłem w negocjacjach o 14% z ceny ofertowej (która i tak była w miarę rozsądna jak na lokalizację i warunki).
Propozycja przedłużenia na kolejny rok (miesięczny okres wypowiedzenia) z podwyżką o ~8%. Warszawa śródmieście.
@villager: jak właściciel/agencja jest rozsądna to powinni bezproblemowo przedłużyć umowę na obecnych zasadach.

Znaleźć porządnego najemcę który wynajmuje dłużej niż pół roku jest dość ciężko a wynajmującym też należy na stabilności.
@dinor913: wiesz, z jednej strony agencja mnie wałkowała strasznie z tego czym sie zajmuje mimo ze mowilem ze #programista15k to troche zajelo zbudowanie zaufania zeby mi to wynajeli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z drugiej sporo moich sąsiadow(ta sama agencja) tez moge smialo uznac za patoli, nawet jesli przy kasie, nie wiem czym sie zajmuja ze maja czas tak wszystkich wokol #!$%@?

z trzeciej i tak jest duzo