Wpis z mikrobloga

@dorotka-wu czy na serio byś chciała żeby ktoś się uczył dosłownie wypełniania pitu? Przecież to jest jak wypełnianie krzyżówki, trzeba tylko czytać ze zrozumieniem. Prawdziwy problem to jest to co już pisali tutaj inni, prawo podatkowe jest w Polsce do dupy i nikt aktualnie go do końca nie rozumie (według rządu wszyscy księgowi i kadrowe się nie znają, tyle lat się znali a teraz nagle są głupi bo #!$%@? prawo podatkowe na
@dorotka-wu:
xD
1. W szkole na podstawach przedsiebiorczosci bylo mowione o pdoatkach i nie tylko.
2. W szkole oprocz tego mialas tez jezyk polski (a przynjamniej jego podstawy jesli skonczylas tylko podstawowke). Wiedza, ktora otrzymalas w podstawowce na jezyku polskim jest wystarczajaca, by poprawnie wypelnic pit.
Nie wiem, oczekiwalas, ze w gimbazie bedziecie wypelniac pity (uj wie po co) i bedzie caly przeglad obecnego prawa podatkowego? xD
Juz pomijam bul dupy
Nie wiem, oczekiwalas, ze w gimbazie bedziecie wypelniac pity


@pi73r: nie mowilam nic o gimnazjum, chodzilo mi o liceum.

Juz pomijam bul dupy o takie rzeczy, gdzie sprawdzenie czegokolwiek to 5 sec w google


Okej to powiedz mi prosze zarabiajac np. 6k brutto i przy obecnych stawkach podatkowych i zwolnieniach ile moge zarobic mniej bez pit 2 ale biorac ulge przy zwrocie a nie co miesiac. :) jestem mega ciekawa czy
@dorotka-wu:
"Pracodawca może odjąć od podatku kwotę zmniejszającą, jeżeli poza przychodami z pracy pracownik:

nie otrzymuje emerytury lub renty za pośrednictwem płatnika, który z mocy ustawy stosuje zmniejszenie zaliczki od tego świadczenia;
nie osiąga dochodów z tytułu członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej lub innej spółdzielni zajmującej się produkcją rolną;
nie osiąga dochodów opodatkowanych wg skali podatkowej, od których sam jesteś zobowiązany obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy;
nie otrzymuje świadczeń pieniężnych wypłacanych
@dorotka-wu:

Okej to powiedz mi prosze zarabiajac np. 6k brutto i przy obecnych stawkach podatkowych i zwolnieniach ile moge zarobic mniej bez pit 2 ale biorac ulge przy zwrocie a nie co miesiac. :) jestem mega ciekawa czy w 5 sekund znajdziesz odpowiedz i to wyliczysz.


Xd zarobisz tyle samo
@dorotka-wu założę się, że gdyby to było w szkole to ludzie i tak by się tego nie uczyli. ¯_(ツ)_/¯ mam koleżanki co zwalają na szkołę, że nie umieją tego czy tamtego. Ale od skończenia studiów minęło u nich już 5 lat i one nadal się nie kształcą w tym co chcą (jedna narzeka ze rodzice ją zmusili do studiów, a ona chciała być kosmetyczka) to kurna zamiast iść na kurs, to se
@dorotka-wu: Przy poprzedniej kwocie wolnej 3091zł rocznie razy 0,17% dawało to 525,47zł rocznie czyli bez PIT2 przy rozliczeniu dostawałaś taką kwotę a z PIT2 dzieląc to na 12 miesiecy miesięcznie wypłata była wyższa o 43,79zł

Przy zwiększeniu kwoty wolnej do 30tys rocznie razy 0,17% daje to 5100zł czyli o 4574,53 zł więcej przy rozliczeniu rocznym a składając PIT2 dzieląc to na 12 miesiecy wychodzi 425zł zł miesięcznie czyli w stosunku do
@dorotka-wu: bo takie informacje można znaleźć w google w 5 minut.

Odpowiedź na pytanie - jeden pies, bo i tak dostaniesz te pieniądze. Jedyne co to będą mniej warte, bo dostaniesz je za rok, a inflacja #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)