Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@madmrzaz: chętnie się przyznaję do błędów, ale po co przed jakimś randomowym Januszem w sutannie skoro nie jestem religijny xD nie lepiej iść się wygadać do specjalisty jak psychiatra czy psycholog terapeuta?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@DryfWiatrowZachodnich: Jak znajdziesz księdza seksuologa to spoko, będzie jakoś znał się na temacie. Większość księży nie ma żadnego pojęcia o innych tematach niż teologia. Spowiedź brzmi spoko gdyby to była rozmowa stricte na tematy teologiczne i filozoficzne, czyli rozmowa gdzie ksiądz jest jakąś realną stroną w dyskusji: "ojcze, wątpię w sens kościoła katolickiego" itp. Wyznawanie swoich problemów i uzależnień seksualnych jakiemuś przypadkowemu starszemu Januszowi, który jest plebanem na jakiejś wiosce, nigdy
nigdy w życiu nie uprawiał seksu


@Trybun_Plebejski: z czystej ciekawosci, bo spotykam sie czesto z taka opinia - skad czeste mniemanie ze ksiadz nigdy w zyciu nie uprawial seksu?
Wbrew powszechnej opinii przewazajaca wiekszosc to nie zakompleksione chlopaczki, ale ludzie co przed seminarium prowadzili normalne zycie

Co do reszty - wiesz, taki psycholog jak radzi, to tez nie zna wszystkiego z wlasnego doswiadczenia. Kumaty ksiadz, a jest takich troche, na podstawie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich: Zależy w jakim wieku poszedł do seminarium. Najczęściej 19 letnie chłopaki idące do seminarium to prawiczki, nie ma się co oszukiwać. Raczej nie chce mi się wierzyć w przygodny seks, a jeśli chodzi o dziewczynę to wątpię żeby ktoś głęboko wierzący uprawiał seks przed ślubem. Z doświadczenia wiem, że niektórzy młodzi księża na lekcjach religii w liceum sami się przyznawali do tego, że nigdy nie potrafili zagadać do dziewczyny itd.
nigdy w życiu nie uprawiał seksu


@Trybun_Plebejski: Jak to jest, że kiedy mowa o moralności księży, słyszy się że większość księży uprawia seks na prawo i lewo, a gdy przychodzi do rozmów o spowiedzi i grzechach seksualnych, nagle wszyscy mówią że księża są niekompetentni bo żyją w celibacie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@southlander: nie no, brak jest jakichś oficjalnych badań, ale jako ateusz wydaje mi się, że większość księży nigdy nic, pochodzę z religijnego środowiska i znam wielu księży, szczególnie ci młodzi to taki typ cichego spokojnego Mirka z wykopu
@Trybun_Plebejski: Wiesz, współcześnie przełożeni często kierują księży na dodatkowe studia. Zresztą... sam Kościół powtarza wszędzie od lat, że spowiedź to nie psychoterapia i nie ma jej zastępować. Chodzi o oczyszczenie, o sakrament, a nie o grzebanie w psychice.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@harold97: ale wiecie, że jak jesteście niewierzący to nie musicie chodzić do spowiedzi? Polecam.
Aha. A jeśli ktoś ma "presję" bo babcia itp i "musi" iść na rodzinnej uroczystości do komunii, to też może bez spowiedzi. Nikt tego nie sprawdza. A wafel jest darmowy.
Skoro i tak nie ma Boga i grzechów to można wcinać "najświętszy sakrament" będąc grzesznikiem. W najgorszym razie diabeł nas będzie gotował w większym kotle ( ͡
@harold97: kiedyś byłam bardzo blisko kościoła, w sumie dopiero przez pandemie przestałam chodzić, ale zawsze, dosłownie zawsze pójście do spowiedzi wiązało się u mnie z mega stresem, nawet jak ciężkich grzechów nie miałam. Nie każdy ksiądz się też do tego nadaje i rzeczywiście czasem padają pytania czy teksty nie na miejscu. Oczywiście są też super księża, z którymi rozmowa jest bardzo wartościowa. Ogólnie takie artykuły to wiadomo dno, oczywiście miliony komentarzy
spowiedź to chyba najdziwniejsza rzecz jaką wymyślił Kościół, prawdopodobnie prędzej czy później będzie musiał ją w jakiś sposób znieść jeśli nie będzie chciał umrzeć śmiercią naturalną, to totalny firewall dla potencjalnych wyznawców w obecnym i przyszłym społeczeństwie


@Trybun_Plebejski: Ale niby dlaczego? Przeciez spowiedz nie jest obowiazkowa, a religie mozna wyznawac z roznych powodow i wcale nie musi byc w to zamieszany ksiadz czy czlowiek. Ja sam sie wypisalem z kosciola majac