Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie do osób które lubią swoją pracę.

Czy w sytuacji kiedy dostawa byś za darmo równowartość swojej pensji to byłbyś w stanie płacić powiedzmy 1/5 tej sumy aby dalej móc pracować ?

Chodzi o to, że ludzie płacą za przyjemności, ciekaw jestem czy ludzie którzy lubią swoją pracę też by byli skłonni płacić za możliwość jej wykonywania.

#pracbaza
#ekonomia
#pytanie
#pieniadze
  • 14
Czy w sytuacji kiedy dostawa byś za darmo równowartość swojej pensji to byłbyś w stanie płacić powiedzmy 1/5 tej sumy aby dalej móc pracować ?


@galek: To jest logicznie niepoprawne rozumowanie. Praca zawodowa wykonuje sie w danym celu, ktorym jest zarabianie pieniedzy. To jest glowny i w zasadzie jednym cel dlaczego pracujemy. Dlatego odwrocenie tego zeby placic za to ze sie pracuje jest sprzecznascia celu.

Tak samo jak celem np. fitensu
Czy w sytuacji kiedy dostawa byś za darmo równowartość swojej pensji to byłbyś w stanie płacić powiedzmy 1/5 tej sumy aby dalej móc pracować ?

Chodzi o to, że ludzie płacą za przyjemności, ciekaw jestem czy ludzie którzy lubią swoją pracę też by byli skłonni płacić za możliwość jej wykonywania.


@galek: narzędzia i akcesoria do uprawiania hobby zwykle kosztują więcej niż marne 20%.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@galek: @baidu: W sumie jak OP dostawałby miesięcznie kasę za nic i nie miałby co ze sobą robić, to mógłby się zająć jakimś wolontariatem czy coś (skoro tak lubi #!$%@?ć).