Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, jestem zielona w te sprawy a możliwe ze tutaj znajdzie się ktoś to nie jest i będzie w stanie doradzić. Apple Macbook Air M1, 8gb RAM - czy ten sprzęt jest wystarczający do codziennego użytkowania? Żadne programy specjalistyczne typu obróbka zdjęć, filmów itd nie są uzywane. Czy nawet do takiego szarego użytkownika 8 GB ram będzie za mało i celować w 16gb?
Dzięki z góry za każdą wskazówkę
#macbook #apple
  • 13
@puucek: mam air z 16GB od 2 tygodni, użycie przy używaniu Safari + parę apek (zdjęcia, Excel, disc, messenger, pycham etc), jest w okolicach 13-14GB, na necie też było trochę narzekania na 8GB przy dużej ilości pracy, przy czym trochę inna kultura pracy i apelowy swap powinien dać radę przy 8GB. Ja brałem gdy różnica pomiędzy 8 a 16 to było 500 zł, a nie 1000.
@puucek: Starczy 8 na luzie, 16 wiaodmo lepiej zawsze, ale mam kolegę który codziennie obrania gigantyczne pliki w Final Cut Pro i szczerze nigdy nie miał problemów a uwierz mi to już porządne obciążenie dla kompa haha
@nocny-mirek: Kość kości nie równa, tak samo możesz kupić felgi za 5000 a możesz za 35000, obie sprawują się tak samo jeżdżą, ale jednak się różnią i luzie kupują te po 35k