Wpis z mikrobloga

Co to za moda na firmy zajmujące się zatrudnianiem ludzi? W sensie wystawiają jakieś odklejone od realiów ogłoszenia o prace i tak wiszą te oferty przez kilka miesięcy. A jak chcesz zadzwonić i sie zapytać czy to aktualne bo na wysłane emaile nikt nie odpisuje to jakiś pajac się obrusza bo wszystko działa jak powinno
#hr #pracbaza
  • 14
@Rustyyyy: Handel murzynami, przygłupy im wysyłają dokumenty i cv a oni spamują firmy udając że mają swoich pracowników chętnych do pracy spakowanych pod biurem. Jak ktos sie złapie to sprzedają najtańszych po stawkach minimum rynkowego i biorą różnice w stawce albo za usługe z góry jedną wypłate delikwenta. Dobry biznes był to kiedys
@suqmadiq2ama: czyli wysłane papiery wiszą w jakiejś bazie danych i będę otrzymywał spam ofert pracy za stawki żebraków? No super. Czyli z agencji pracy pozostaje aż jedna, wiec nie pozostaje nic innego jak nie wiem, pojechanie na miejsce...
@Rustyyyy: No dokładnie, leżą sobie i jak znajdą kogoś kto zapłaci to cie sprzedadzą. Marża żeby im sie opłacało to i 100% więc wykonasz prace wartą x2 u klienta a oni cie jeszcze wydymają dodatkowo jak sie bliżej poznacie.

Po co chcesz tam jechać? Stracisz czas, spamuj inne firmy
@suqmadiq2ama: Oj wiem tam za 60PLN to ledwo na waciki starczy. Olałem też OLX tam odnoszę wrażenie że mogą działać nielegalne interesy. Rozwaliła mnie oferta kierowcy ciężarówki gdzie pracodawca chciał żeby ktoś po Skandynawii jeździł po 10-12 godzin dziennie ciekaw jestem kto będzie płacił grzywnę za takie zabawy.
@Rustyyyy: tak, najlepsza opcja na dobrą robote bez pośredników ale mnie sie jeszcze nie udało w ten sposób gdzieś dostać za granice.

Jak chcesz znaleźć robote szybko to dajesz ogłoszenia szukam na spawalnictwo i stoczniowcy i sami dzwonią