Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich z tagów #hosting #serwery #dedyk i #linux . Poszukuję oferty jakichś serwerów dedykowanych, ale:
Musi być serwerownia w PL, musi być dostępne w normalnej cenie kilka IP, Musi być w miarę szybkie łącze na świat (ok. 1Gb/s styknie), no i najważniejsze, normalna cena. Przejrzałem oferty Contabo, OVH, Hetznera, Host1, (tutaj jedna oferta jest prawie ok. ale może znajdzie się coś lepszego), i kilka Polskich firm (webh, rapiddc, atman, sprintdatacenter).
Czy ktoś może jakieś firmy polecić? Może o jakiejś nie słyszałem co ma fajne serwery.
  • 22
@fervi: Mój operator nie ma na swojej www nawet takiej oferty (mimo, że to nie jest mała firma, i ma całkiem dobre łącza). Myślałem nawet o tym, żeby samemu serwer postawić u siebie (mam symetryczne łącze 1Gb/s), ale jednak nie zapewnie odpowiednich styków sieci, 2-ch źródeł zasilania, i innych przydatnych rzeczy.
@Pan_Slon: styki u operatora dają niskie opóźnienia. Przy serwerze backupu czy jakiś prostych rozwiązaniach jest to chyba nie istotne.
Drugie źródło zasilania. U mnie mam akurat upsa, a w międzyczasie załącza się agregator.
Jakie są inne przydatne rzeczy?
@Caishen: Ja Ciebie nie będę przekonywać, może OP sobie #!$%@? agregat na balkonie i zamówi łącze od kolejnego opa do mieszkania oraz wstawi sobie rockowego wyjca do kuchni dzięki temu będzie szczęśliwy
@Pan_Slon: tu nie chodzi o przekonywanie. Jestem newbie w tej sprawie.
Kolokacja to też oddanie serwera pod opiekę kogoś innego. Wymiana dysków etc.? Czy op będzie musiał się przejechać żeby się tym zająć?
@Caishen: Dostawcy internetu mają awaryjne źródła zasilania, a przynajmniej u nas tak jest. No i dwóch łącz nie potrzebujesz.

Za to cena jest raczej w kosmos wywalona, ale nie wiem ile.
@Pan_Slon: No kolokacja jakby gdyby to tylko blisko, żeby w razie co mieć opcję podjechać ale dochodzi jeszcze jednorazowy koszt serwera wtedy, który zwykle sprzedają same DC z ostrym narzutem. Nie jest to takie hop siup, dlatego szukam dedyków. Ale dzięki za sugestię, bo kilka firm znalazłem po samym hasełku.

@Caishen: Ja nie myślę o serwerze backupu tylko unifikacji. Mam parę serwerów VPS i dedyków. Te kilka VPS-ów + 1
@crazy_wolf: miałem u nich prosty serwer za 100 zł w atmanie, teraz budują własne dc pomiędzy Warszawą a Białymstokiem to nie wiem jak tam jakość usług wygląda. Jakby było źle to myśle że szum po sieci by się niósł, bo jak jest dobrze to klienci siedzą cicho.
@crazy_wolf: Sprawdź https://www.nazwa.pl/vps/ . Do naszych serwerów VPS możesz dokupić dedykowane adresy IP z geolokalizacją (m.in. w Polsce - każdy IP może być geolokalizowany w innym kraju, spośród tych, które oferujemy). Nasze VPSy uruchamiamy w Data Center w Warszawie, zapewniamy bezpośrednią komunikację w wielu miastach z ogólnopolskimi sieciami Orange, Netia, UPC, Vectra (Multimedia) i T-Mobile oraz udział w punktach wymiany ruchu operatorskiego EPIX Warszawa, EPIX Katowice, EPIX Poznań, TPIX Warszawa, PLIX