Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Obejrzałem i szczerze mam mieszane uczucia. Moja subiektywna opinia jest taka, że film ewidentnie próbował wyśmiewać ludzi którzy nie wierzą nauce i naukowcom i chyba twórcy próbowali przekazać że ludzie którzy powiedzmy podważają szczepienia są na równi z płaskoziemcami, kretynami łykajacymi głupoty instagramerow i youtuberów. Szczególnie widać tutaj jak twórcy mają bekę z wyborców Donalda Trumpa. Co im się udało to pokazanie dosadne tego korpo #!$%@? jak to się chce zmienić świat i bla bla bla takie mydlenie oczu ala siwy bajerant i te wszystkie piękno mowy korpo prezesikow. Fakt jest taki że film zmusza trochę do zastanowienia się w którym kierunku jako społeczeństwo zmierzamy. Mass media to już taki ściek radio i telewizja to non stop nawijanie o polityce z przerwami na te durnowate programy typu rolnik szuka żony czy inne hotele paradise. Internet i jego zawartość szczególnie Instagram, Facebook czy YouTube to też woła o pomstę do nieba wystarczy wejść w kartę na czasie i mamy obraz tego jakim rakiem toczy się społeczeństwo. Obraz korporacji mamy taki jaki wszyscy widzimy. Nastawione tylko na zyski nie patrząc na konsekwencje swoich działań i rządy pozwalające na tą samowolkę. Przykład Pfizer i wciskanie bajerów o szczepieniach zaszczep się i wróć do normalności. Nakręcanie pandemii kolejnymi wariantami i wzbudzanie strachu wśród ludzi.
Dla mnie film 6/10 plus za DiCaprio i to, że porusza dość szeroki problem naszego świata.
#dontlookup #niepatrzwgore #netflix #film