Wpis z mikrobloga

Czy każda dziewczyna chce mieć ślub? Spotykam się (lvl 25) z dziewczynami, które mieszkaja w większych miastach, ale wychowały się na wsiach, potem liceum i studia miały w większych miejscowościach i każda mówi, że ślub to dla nich must have. Jedna to nawet naciska, że przed 30 musi zmienić stan cywilny, druga nie chce naciskać, ale mówi, że miłoby było jakby pierścionek się pojawił ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moi starzy żyją cały czas bez ślubu, nawet cywilnego i od dzieciństwa razem z siostrą myślimy, że tak jest lepiej. Dopiero teraz uświadomiłem sobie jak wielu kobietom zależy na ślubie, gdy facet ma znikome z tego korzyści (chyba, że kobieta jest milionerką). Myślicie, że po prostu jeszcze nie trafiłem na kobietę, która nie chce ślubu, czy to kwestia też wychowania i dziewczyny z większych miast będą miały luźniejsze podejście niż te wychowane na wsi?
#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki
  • 50
@Muratta: >ciekawe czy ty będąc w odwrotnej sytuacji, że facet zajmuje się domem i dzieckiem wnosi o rozwód i zabiera dziecko, utrudniając z nim kontakt (nie wiem dlaczego, wiele kobiet tak postępuje z dziećmi) z chęcią i bez żalu oddasz mu pół majątku? :)

pominę część o "utrudnianiu kontakt", gdyż ja sama nie rozumiem czemu kobiety to robią - również uważam ze to jest niesprawiedliwe z ich strony. Ale jesli zadałbys
@Jarzyna_pinky a co jeśli dzieci mieć nie będziesz, dojdzie do rozwodu i dostaniesz pismo o alimenty na byłego męża bo zarabiał mniej i po rozwodzie obniżyla mi się stopa życiowa? Faceci nieraz dostają takie listy :) i co nadal małżeństwo taka super opcja dla mężczyzny?
@Muratta: skoro się zdecydowałam na małżeństwo to liczę się z tym, że w przypadku rozwodu tak może być - to działa w dwie strony, a mam wraz z mężem zarobki na podobnym poziomie, więc szala może się w każdą stronę przechylić. Tak jak to, że się rozwiedziemy a za 10 lat mój były mąż zachoruje i potrzebna mu będzie pomoc a do tej pory ponownie się nie ożeni to będę musiała
Bo potem facet może powiedzieć "twoje cycki nie są już tak jędrne, już mi się nie podobasz". I zostajemy z gówniakiem na głowie, bez kasy, rozciagnięte i z małą pensją, bo przecież byłyśmy w ciązy i na macierzyńskim żeby wychować dziecko w momencie jak nasz partner dostawał awanse i podwyżki


@Jarzyna_pinky: O jejku jejku, masz bardzo smutną i toksyczną wizję małżeństwa skoro zakładasz że tak będzie :(
@sawapawa: przecież to zależy od osoby z tym ślubem, nawet nie od płci. Według mnie to fajne, symboliczne przypieczętowanie związku, ale znam pary które z wyboru nie biorą ślubu, a mają już nawet wspólne dzieci. Na pewno spotkasz kobiety które tego ślubu nie będą chcieć, tylko pytanie czy to jest aż taki wielki problem dla Ciebie, żeby skreślić jakąś kobietę tylko dlatego, że chciałaby być Twoją żoną?
Ja np. nie widzę w rodzeniu dzieci korzyści, a każdy facet chce żeby baba mu urodziła gówniaka. Tylko co mi ze zniszczonego ciała, przerwie w pracy (a w konsekwencji niższej emeryturze) i robienia z siebie kury domowej.?


@konopiapolska: Huh? Serio? Jeszcze nie slyszalem od zadnej kobiety, nigdy, ze ona nie chce miec dzieci... nie w obecnej chwili tylko "w ogole". I nigdy wsrod znajomych nie widzialem sytuacji, zeby to facet naciskal
mieli zaznaczone że chcą mieć dzieci. j


@konopiapolska: ale to nie pytalas sie ich bezposrednio? Czyli nie wiesz, czy zaznaczali to, bo chca miec dzieci, czy dlatego, ze zla odpowiedz wyeliminowalaby ich jako kandydatow dla znacznej wiekszosci kobiet? :)

Według danych CBOS większość kobiet chce mieć dzieci, ale nie wszystkie.

Czy te badania mowia cos o tym ile facetow chce miec dzieci?