Wpis z mikrobloga

@szklarskaporeba: ale jesteś jakimś dobrym specjalistą czy klepaczem? bo byle kogo też nie przenoszą bo dla firmy to problem i koszty.
U nas można sobie przeglądać samemu ogłoszenia w innych działach i aplikować na wewnętrzne rekrutacje.
@szklarskaporeba: Ja tak właśnie wysyłałam i odzew był, nie jakiś ogromny i z kilku rekrutacji dostałam odmowę od razu, ale jednak na kilku rozmowach byłam, na końcu chcieli mnie w dwóch firmach i sama wybrałam która wole.
Może masz kiepskie CV albo za mało doświadczenia jeszcze?
@szklarskaporeba: w Portugalii nie polecam śmieszne zarobki wysokie koszty życia nie patrz jak na Portugalię jak na zachód bo więcej zarobisz spokojnie na wschodzie Europy typu Węgry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Olbor: w Portugalii natomiast pogoda rekompensuje słabe zarobki, które są relatywnie blisko polskich swoją droga. Nie traktuje tego państwa priorytetowo, bardziej zależy mi na tych niemieckojęzycznych, ale dopiero uczę się niemieckiego :/. a 99% ogłoszeń ma wpisane niemiecki jako muttersprache xd, co nie ułatwia sprawy :(
@szklarskaporeba: mieszkałeś tam? Byłem tam na Erasmusie rok. Mieszkania bez ogrzewania nigdy tak nie zmarzłem, nic nie działa urzędy, banki. Fajny kraj, piękny, ludzie mili ale państwo nie istnieje i standard życia niski. Nie mówię ktoś może się zakochać w kraju i zostać ale mnie to zastanawia.
@szklarskaporeba: w luxie i Szwajcarii jest dużo roboty dla FA, ale tam nikt nie chce klepaczy. Dodatkowo musisz znać Niemiecki albo Francuski. Od zatrudniania klepaczy mają offshoar w Polsce i Indiach. Dużo funduszy masz w Irlandii, jak sprawdzisz LinkedIn to zobaczysz mniej więcej jak to wygląda.

W jakiej firmie teraz pracujesz?

A co do tego, że manager musi wyrazić zgodę na transfer to bzdura, nie spotkałem się z takim podejściem nigdzie.
@Stolbilardowy: Zdaje się ze brak znajomosci FR lub DE mnie skreśla. Uczę się niemieckiego obecnie i mam nadzieje ze jak wskoczę na B1 to już będzie lepszy odzew.

Z drugiej strony, gdzie ja się mam czegoś konkretnego z Fund Indsutry nauczyć jak w PL nie ma żadnych wartościowych posad.