Wpis z mikrobloga

@astri: skasowanie patologicznych transferów społecznych. poprawienie stanu podaków (pamiętacie 3x15? #!$%@?, ale dziś to po prostu super w porównaniu do polskiego wału)
w praktyce już zaraz zbliżymy się do progów ostrożnościowych zadłuenia i trzeba zbilansować tak budżet państwa że input ma być większy niż output i zaczynamy redukcję długu.
w praktyce wiąże się to z emeryturą w wieku 70lat i skasowaniem 13 i 14 stek

długo tak można wyminieniać. każdy z
@astri: W tym momencie? Nie ma dobrego wyjścia. Ja nie wiem czego ludzie oczekiwali, że pożyjemy na kredy, przeżremy kasę z lat przed 2015 r. i jedną decyzją to odkręcimy? Za późno - opcje są dwie: tniemy socjal, podatki, podnosimy stopy do wartości bieżącej inflacji ALBO witamy się z Wenezuelą i bankrutujemy.

Opcja druga wiadomo jak się skończy, opcja pierwsza spowoduje recesję, brak inwestycji na poziomie państwa i firm, bezrobocie, falę
@astri: Inflacja to efekt lockdownu i socjal. Lockdown spowodował zachwianie łańcuchów dostaw, co z kolei zachwiało podażą produktów w efekcie czego w wyniku braków na rynku ceny wzrastają. Socjal zachęca do ograniczenia albo porzucenia pracy. Człowiek w wieku produkcyjnym będący w pełni sprawny otrzymujący socjal zamiast wykorzystywać jego siły w gospodarce to ogromna strata dla gospodarki. Firmy mające braki kadrowe nie mogą znaleźć pracownika, mimo że w innych okolicznościach znalazłaby bez
@astri: ja się zgadzam, że 500+ to patologiczna danina, która nawet nie spełnia swojego celu (poprawa demografii). Ale jakby spojrzeć inaczej, w porównaniu do dopłat dla grup uprzywilejowanych jest to tylko 500zł. Emerytowani górnicy, wojskowi i policja dostaje co miesiąc emerytury wielokrotnie większe niż 500zł. Jest to frajerska danina na którą składamy się wszyscy, a państwo nazywa to emeryturą (górniczą, wojskową etc.). Sprawdź proszę co znajduje się na 1 miejscu w
no wiadomo dlatego teraz chyba bardziej przychylnie patrzę, że Tusk miał jaja i po wyborach podniósł wiek emerytalny, poprotestowali i ludzie się z tym pogodzili


@astri: Dokładnie tak. Niestety większość wyborców jest zupełnie nieświadoma nawet podstaw gospodarki. Nie zdają sobie sprawy, że wszystkie naczynia są połączone i sporpedowanie pomysłu Tuska odbija się czkawką w każdym aspekcie dzisiaj. Nigdy nie dogonimy Niemców jeśli nie ograniczymy wydatków emerytalnych.
Mi osobiście nie uśmiecha się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@astri: rozliczenie władzy za zdefraudowane lub wyrzucone pieniądze na słomiane inwestycje, podwyższenie wieku emerytalnego przy jednoczesnej zmianie systemu emerytalnego w którym ty sam odkładasz pieniądze na emeryturę. Likwidacja przywilejów emerytalnych dla wszystkich służb, wojska sędziów itp.. Uproszczenie prawa, na każdym jego poziomie, odejście od sprawiedliwości społecznej, na rzecz sprawiedliwości, własność prywatna nienaruszalna itp., .... Jest cała masa rzeczy, jak choćby nie wiem, polityk czy urzędnik lub funkcjonariusz przyłapany na kłamstwie, oszustwie,