Wpis z mikrobloga

Podsumowanie dzisiejszego dyżuru:

8 recept farmaceutycznych, 2 odmówione
Najniższa kwota na paragonie: 0,03 zł
Kilkanaście sprzedanych opakowań ulubionego leku na kaszel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kilkadziesiąt telefonów z zapytaniem, czy mamy dziś czynne
Hity sprzedaży - testy na covid i pieluszki dla dzieci
0 afer
14 godzin pracy

#praca #pracbaza #apteka #farmacja #medycyna
dwa__fartuchy - Podsumowanie dzisiejszego dyżuru:

8 recept farmaceutycznych, 2 odm...

źródło: comment_1641506274o3t0HoGVSkl45KsUm3QgNz.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dwa__fartuchy: skoro koleżanka jest farmaceutką to może mi wyjaśni dlaczego jeśli zacząłem realizować receptę w jednej aptece (na ten sam lek, wybrane 1 opakowanie z 5) to muszę ją zrealizować w tej samej aptece a nie mogę w innej? Szczególnie jeśli mamy erecepty i wszystko w systemie jest jak na dłoni.
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: możesz mi napisać jak to jest z Tussipect ? Latem dokucza mi alergia i ten środek był dość skuteczny - 1 tabletka i praktycznie cały dzień luzik a do tego tani, nie pamiętam też żebym był senny po nim. Od jakiegoś czasu jest na receptę, co się stało?
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Użycie wyszukiwarki nie boli

Od jakiegoś czasu

Wielu lat

co się stało?

Bo zjawisko stosowania w dawkach przekraczających zalecane ponieważ efedryna
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: mi 2 lata temu skończył się acnemycin plus (z antybiotykiem) - płyn na trądzik do smarowania na czole i farmaceuta nie chciał mi wypisać recepty. :(
Poszedłem do lekarza i wypisał bez problemu, jeszcze go zapytałem czy mogę go nadal stosować, bo w ulotce było, że maksymalnie chyba można pół roku, a on, że w ulotce to są tylko zalecenia i nie ma żadnych przeciwskazań żebym stosował non stop.
  • Odpowiedz
jak ja się cieszę za mam zaprzyjaźniona aptekę bez psychicznych farmaceutek


@dupajasia1234: moja ślubna ma taka aptekę, i jedna mega dziewczynę w tej aptece.
czasem tez na tym korzystam, jak coś potrzeba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przypominam ze bylo swieto i ludzie nie chcieli chodzic na darmo wiec dzwonia i pytaja, po to jest telefon


@dupajasia1234: dobrze, to poczekamy na info od Opki, czy to było okazjonalne/incydentalne, czy tak po prostu jest.
obstawiam drugą opcję.
  • Odpowiedz