Wpis z mikrobloga

Podsumowanie dzisiejszego dyżuru:

8 recept farmaceutycznych, 2 odmówione
Najniższa kwota na paragonie: 0,03 zł
Kilkanaście sprzedanych opakowań ulubionego leku na kaszel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kilkadziesiąt telefonów z zapytaniem, czy mamy dziś czynne
Hity sprzedaży - testy na covid i pieluszki dla dzieci
0 afer
14 godzin pracy

#praca #pracbaza #apteka #farmacja #medycyna
dwa__fartuchy - Podsumowanie dzisiejszego dyżuru:

8 recept farmaceutycznych, 2 odm...

źródło: comment_1641506274o3t0HoGVSkl45KsUm3QgNz.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dwa__fartuchy: z ciekawości - insuliny też w awaryjnej sytuacji da się tak zdobyć? Ostatnio w aptece odkryłem że mam przeterminowaną receptę - miałem mały zapas więc ogarnąłem na teleporadzie temat w mniej niż dzień, ale w sumie dobrze by było wiedzieć czy mam robić większe zapasy
  • Odpowiedz
@saggitarius_a: farmaceuta może odmówić wystawienia recepty farmaceutycznej kiedy chce, nawet jeśli jedynym wytłumaczeniem jest "bo tak".
Natomiast jeśli chodzi o zwyczajne recepty, to można odmówić realizacji np gdy ma się podejrzenie, że lek będzie użyty w celach pozamedycznych, kiedy recepta jest sfałszowana lub masz takie podejrzenia, albo też kiedy jest po prostu błędnie wypisana.
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: najbardziej mnie poirytowało, gdy myślałem że ketonal żel jest dostępny bez recepty. Żadna babka nie spytała co mi jest czemu go biorę, nie zostałem nawet poinformowany, że mogą receptę wystawić. Co śmieszne, tabletki są dostępne bez recept xD Nie wiem jaki macie dostęp do historii chorób czy leków, ale dzięki tobie wiem, że jak mi kręgosłup odmówi posłuszeństwa mogę prosić o przepisanie tego leku. A to czy go dostanę
  • Odpowiedz