Wpis z mikrobloga

Kupiłem używane mobo na olx, którą sprzedający zachwalał, że jest sprawna. Gdy odebrałem paczkę była starannie zapakowana w folie itp. Niestety po odpaleniu kompa nie było znaku życia. Wentylatory się kręciły, ale nie było obrazu. 30 grudnia 2021r. zaniosłem do serwisu, co się potem okazało, że najprawdopodobniej jest walnięta kostka biosu. Do serwisu dałem moje stare mobo (ten sam model), by wylutować, i wlutować tą kostkę.

W międzyczasie zadzwoniłem do sprzedawcy, przedstawiłem mu całą sytuacje, a ten krótko mówiąc dupą się wykręcił i nie miał nic sobie do zarzucenia. Na koniec dodał, że "Coś mi tu śmierdzi, ja sprzedałem dobre mobo. Do widzenia."

Czy da radę "dobrać" się do Niego w celu jakiejkolwiek rekompensaty pieniędzy?
Pal go licho, jeśli się okaże, że problem był w tej kostce. Gorzej, jeśli to nie to.
#pcmasterrace #komputery #olx
  • 13
Czy da radę "dobrać" się do Niego w celu jakiejkolwiek rekompensaty pieniędzy?


@NatecPL: Nie. Bo w jaki sposób udowodnisz że nie ubiłeś mobo złym zasilaczem, zbyt mocnym OC procesora czy nie wiem, po prostu zwarciem o samą obudowę?
@Geno: Rozumiem Twój tok myślenia. W tamtym momencie już moją. Pomiędzy odbiorem paczki a faktycznym zainstalowaniem w obudowie minęło trochę czasu. Nie mam zbytnio czasu na użeranie się z takimi rzeczami, więc jak byłem na mieście, to zaniosłem mobo do serwisu by ją sprawdzili.

@L3gion: O luju. Tyle zachodu jak przy odbieraniu auta. Ale i w tym jest też jakaś logika.

@iMarek22: I też tak myślę. Ale biorąc Jego
@NatecPL: mogłeś pytać sprzedającego o wersję biosa, to wtedy byś sprawdził czy zadziała z Twoim prockiem i nie byłoby problemu.
Kostka biosu baaardzo rzadko pada, to jakoś wątpię żeby z tym był problem.
@NatecPL: @L3gion: jeśli sprzedawca nie wyłączył to od paru lat na rzeczy używane tak samo obowiązuje rękojmia tyle że roczna i tak nie ma tu znaczenia czy kupuje się od firmy czy od osoby prywatnej. Co do dochodzenia że zepsuł klient to brocha sprzedawcy.

@NatecPL: ekspertyza z serwisu byla by dobra podkładką, jak już serwis coś zacznie grzebać typu lutując bios to niestety sprzedawca łatwo sie wywinie że to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NatecPL: a z ciekawości zrobiłeś reset baterii bios po zmianie płyty? Bo to taki najczęstszy powód braku obrazu po zmianie sprzętu.
@Biuakke: Prosto z mrozu nie. Minimum doba minęła za nim zacząłem przemieniać części do tego mobo.

@Blomex: Wymieniłem baterie od starego mobo (Taki sam model). Problem ten sam.

@JoeBlade: Pewnie by nie wiedział jaka jest wersja biosu.
Co do kostki to serwisant powiedział, że w tym modelu (z87-g43) często padają kostki.