Wpis z mikrobloga

Zgodnie z poleceniami wykopków kupiłem parę dni temu Roborocka S5 max, całkiem ładnie odkurza, ale ja akurat nie mam dla niego trudnej powierzchni, żadnych dywanów, tylko parkiet i płytki. Jedyny problem z progami, 2.5 cm jednak nie przejedzie, chwilowo zrobiłem sobie najazdy, które kładę na progach podczas odkurzania i daje radę, ale jeszcze pewnie w tym tygodniu wpadnie znajomy stolarz ze sprzętem stolarskim i obniżymy progi do minimum. Docelowo progi wylecą przy wymianie drzwi i parkietów w całym mieszkaniu pewnie tego lata.

Jeszcze takie pytanie, w instrukcji do tego Roborocka napisali, że trzeba zapewnić po bokach bazy 0.5 metra przestrzeni, to jest faktyczny minimum? Bo chciałem ogarnąć jakąś szafkę pod którą byłaby baza i odkurzacz gdy nie pracuje. Jednak wolałbym coś węższego niż 1 m, czy w praktyce wystarczyłoby mu po 30 cm z każdej strony? Czy będzie miał problem z wjechaniem do bazy? Z tego co zauważyłem po kilku odkurzaniach, do ustawienia się nie potrzebuje tak dużo miejsca.

Z takiej jeszcze elektroniki kupuję teraz oczyszczacz powietrza, spodobał mi się Xiaomi Air Purifier 3H, tani, ładny i dość dobre opinie, co jeszcze polecacie z takiej elektroniki poprawiającej komfort życia? :)

#robotyka #smarthome #inteligentnydom #roborock #xiaomi #dom #mieszkanie #automatykadomowa
  • 10
  • Odpowiedz
poleceniami wykopków kupiłem parę dni temu Roborocka S5 max,

w instrukcji do tego Roborocka napisali, że trzeba zapewnić po bokach bazy 0.5 metra przestrzeni,


@voot: Może sprawdź skoro go już masz, zastaw bazę jakimiś pudłami czy meblami. Gen1 bez problemu parkował mi kiedyś pod regałem ale nie wiem już ile tam było miejsca zostawione.
  • Odpowiedz
@dzieju41: z tego co czytałem popularny problem, ale u mnie niewielki, progi znikną, jeszcze przed robotem chciałem je usunąć, ale jakoś nie było czasu :)

@Emulsja: no mopowaniem bym tego nie nazwał, po prostu jedzie i przeciera ściereczką całe mieszkanie, zwilży tylko podłogę, ale zabrudzeń raczej nie zmyje, nie testowałem tego ale przypuszczam nawet, że gdy trafi np. na jakieś błoto, to pewnie zamiast umyć jeszcze rozniesie po mieszkaniu :)
  • Odpowiedz
  • 0
@voot mi tam paruje w dziurze o szerokości 80 bez problemów.

O Cię "chwilowo zrobiłem sobie najazdy, które kładę na progach podczas odkurzania i daje radę, "
To już chyba lepiej to go przenieść :p
  • Odpowiedz
To już chyba lepiej to go przenieść :p


@3RRR: nie wiedziałem czy jak go przeniosę, to nie zgłupieje :) najazdy zrobiłem z pilśni którą akurat miałem po robieniu półki pod akwarium, dzięki temu dobrze zmapował całe mieszkanie.

Teraz znajdziesz czas, na bank


@dzieju41: ja akurat nie mam żadnego konkretnego sprzętu stolarskiego którym mógłbym to zestrugać, ale już ogarnąłem sobie stolarza :)
  • Odpowiedz
  • 0
@voot u mnie ten sam model przez chwilę miał luzu po 2cm z obu stron przy parkowaniu. Jednak jeżeli jest mało miejsca to może mieć problem przy pierwszym znalezieniu stacji dokującej, ale jak raz znajdzie to potem jest ok.
  • Odpowiedz