Wpis z mikrobloga

możecie się podzielić skąd macie takie uprawnienia?


@gendzer: A kto powiedział, że to zbierają albo, że tego żądają? To jak w sklepach/restauracjach - nie pokazujesz to jesteś traktowany jakbyś tego szczepienia nie miał i tyle.
  • Odpowiedz
@radziol88: Jeśli dobrze doczytałem to faktycznie pracodawca nie może takich danych przetwarzać nawet jak ja dobrowolnie podam :P

ale to jest i tak zagmatwane, bardziej coś dla prawnika. Co z restauracjami? Jak im pokazuję certyfikat to poniekąd też pracownik to "przetwarza". W tym wypadku mamy tylko wymianę oficjalnego zaświadczenia na wewnętrzny kod QR. Zamiast pokazywać za każdym razem (dobrowolnie) ochronie budynku to mają wewnętrzny system kodów, które mozna sprawdzac za
  • Odpowiedz
@foxbond: żaden pracownik restauracji nie ma prawa spojrzeć na twój certyfikat nawet jak go dobrowolnie pokazujesz.
Jeżeli po okazaniu certyfikatu ma się stać cokolwiek, to jest to już przetwarzanie twoich danych wrażliwych, na które przedsiębiorca musi mieć podparcie w ustawie
  • Odpowiedz
@foxbond: nie działają, bo to wszystko przez rozporządzenia idzie.
Przedsiębiorcy, którzy się otwierali jak był w ogóle zakaz wygrywają już w sądach.
Rząd ma ich nadal w dupie. Z jednej strony daje im limit 30%, który większości nie wystarczy na rentowność i straszy policją, a z drugiej zmusza do łamania prawa kontrolowaniem certyfikatów bez podstawy, za co klienci mogą ich pozywać ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kanye__West: Hmm, trudno powiedzieć, a mam konto w trzech xd Chyba pekao, bo ostatnio odświeżyli apke i w sumie dobrze działa. Z fajnych rzeczy to karta jest wielowalutowa więc nie płacisz prowizji za płatność w euro
  • Odpowiedz
@gendzer: ojej wielki pan i wladca urazony tym, ze zamiast byc szurem ktos mysli i chce dobrze dla spoleczenstwa i swoich klientow i pracownikow?... serio usun to co napisales bo az wstyd ze nie rozumiesz i oburzonego z siebie robisz
  • Odpowiedz