Wpis z mikrobloga

Cześć, nie wiem zbytnio jak to otagować ale mam pytanie do bardziej technicznych ludzi. Potrzebuję do projektu szczotkowaną aluminiową blachę o grubości 2mm. Kiedy kupowałem surowe aluminium (bodajże PA11) to po warsztatowym szczotkowaniu mimo, że efekt był zadowalający, na powierzchni pojawiały się odciski palców przy każdym kontakcie. Te odciski palców na powierzchni były niezmywalne co kompletnie rujnuje estetykę. Moje pytanie jest takie, czy anodowanie aluminium to jedyny sposób (oprócz farby) aby na powierzchni nie tworzyły się odbarwienia? Może ktoś z was ma namiary na firmy w Polsce, w których mógłbym dostać blachę anodowanego szczotkowanego aluminium? A może lepiej szukać u Chińczyka?
#projektowanie #pracbaza #praca #cnc
  • 16
@Andr3v: @Tooroo: w sumie macie rację. Czyli kolejność taka: wycinanie na cnc potem szczotkowanie a na koniec anodowanie. Chyba że najpierw szczotkowanie a potem cnc? Pytanie tylko jak głębokie muszą być rysy aby dobrze to wyglądało po anodowaniu.
@ppompka: to niestety element konstrukcyjny
@88leon: no szczerze to ciężko powiedzieć. komplet projektu składa się z wyfrezowanych 6 blach o wymiarach około 30x20 cm, a ile kompletów to nie wiem, to chyba zależy od tego jak dużo taniej będzie zrobić dużo na raz.