Wpis z mikrobloga

@Tibor: Dobry mem ( ͡° ͜ʖ ͡°) swoją drogą czytnik to najlepszy wynalazek, jedna z niewielu nowinek, która dla mnie faktycznie jest przydatna, robi 1 rzecz i robi to dobrze. Książki też kupuję - ze względu na łatwość przeglądania, przeszukiwania treści i poza tym lubię swoje ulubione książki mieć fizycznie, nie dla żadnego zapachu stron xd po prostu jest to bardziej satysfakcjonujące z jakiegoś dziwnego powodu. Może
@Tibor uwielbiam zapach ksiazki, lubie to jak wygladaja na polce, ale w zyciu nie wrocilem do zadnej ksiazki (a przepraszam, w dziecinstwie dzieci z bullerbyn dwa razy przeczytalem), ksiazki przestaly sie miescic na polkach, kupilem czytnik i byl to strzal w dziesiatke. Podswietlenie, prawie nieograniczona ilosc tytulow w jednym czytniku, miejsca nie zajmuje nawet tyle co jedna ksiazka, tlumaczenie tekstu od razu w urzadzeniu (wi-fi), dostosowywanie wielkosci czcionki
Odkąd mam kindla przestałam kupować książki. No, może poza takimi o sztuce i z ładnymi zdjęciami. Dla mnie to milion razy wygodniejsze, mogę czytać po zmroku i oczy się nie męczą, mogę czytać w autobusie, tramwaju, na wyjazdach i nie muszę taszczyć ze sobą ciężarów, w każdej pozycji jest mi wygodnie (czytanie tradycyjnej książki leżąc na boku to dramat), nie muszę używać głupich zakładek, do tego ebooki są tańsze i mam je
@Tibor: ja przymierzam się do czytnika, nie znaczy to jednak, że zrezygnuje z papierowych książek, ale wtedy będę dokładniej wybierał książki, które będę chciał zakupić, Poza tym przemawiają też do mnie argumenty @ShooleR i mam nadzieję, że u mnie będzie tak samo.
Ja przez ostatnie 6 lat nie usiedziałem w jednym miejscu dłużej, niż pół roku i nie wyobrażam sobie taszczenia całej sterty książek przy każdej przeprowadzce, nie licząc już o jakiejś zwykłej wycieczce. Cała biblioteka dostępna w jednym małym urządzeniu - jest to dla mnie argument nie do przebicia jakimiś zapachami, kartkami i innymi pierdołami.
Jak ktoś czyta sporo i ma małe mieszkanie to trochę nie ma wyjścia nie? Zgoda ze książkę papierowa czyta się przyjemniej - ale czytniki to bardzo wygodny wynalazek.
@SaintWykopek: czekaj czekaj czy ty właśnie śmiałeś wyrazić własne zdanie odmienne od wielkiej rady wykopu ds. Czytania? Czy ty wiesz co się z tym wiąże kolego? Myślisz że od tak możesz tu przyjść i powiedzieć że wolisz papierowe książki od elektronicznych? Masz ty rozum i godność człowieka człowieku?!!?? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Tibor: Myslalam, ze w zyciu nie bede czytac e-bookow. Koniec koncow na emigracji duzo fajnych polskich ksiazek mnie omijalo, a nie chcialam wydawac milionow na dostawe wiec zainwestowalam w Legimi i czytam na telefonie. Wygodnie, zawsze pod reka, czytam o wiele wiecej niz kilka lat temu. Czytnika pewnie bym zapominala ze soba zabrac xD