Wpis z mikrobloga

Trochę dziwnie to wyglada, kiedy łączenia paneli nie idą po tym jodelkowym wzorze tylko przecinają jodełkę w poprzek i panele są prostokątne. Panele laminowane czasami trudno odróżnić od naturalnego drewna dopóki ich nie dotkniesz, a tu tracisz tą właściwość. Od razu widać, że to nie drewno
@Piz-dur: poszukaj sobie na necie rzeczywistych zdjęć wzoru ipa4160 (widziałem jakieś na grupach facebook czy ceneo), wygląda to bardzo kiepsko ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale może Ci to nie przeszkadza
@Piz-dur: tak jak na fotach z tego biura to będzie wyglądać przez chwilę. Potem wilgotność powietrza, cokolwiek i panel w miejscu łączenia się lekko wybrzuszy czy zmieni kształt, będą widoczne. Do tego na łączeniach panel się najszybciej ściera i to widać z czasem. Dlatego np na zwykłych gładkich podłogach producenci zaczęli stosować fugę - nie chodzi tylko o kształt deski ale też właśnie o schowanie i zabezpieczenie łączeń.
to co wyżej
@thewickerman88: Ten quickstepowy też ma fugi, aczkolwiek układany jest dużymi prostokątami i łączenia będzie widać. Tzn. no po prostu inaczej ten wzór wygląda, niż tradycyjnej jodełki, bo te klepki jodełki nie układają się tak fajnie naprzemiennie, tyko po prostu są przecięte łączeniem z fugą. Sprzedawca się zarzekł, że podrzuci mi fotkę już położonej podłogi z tych paneli, zobaczymy.
@Piz-dur:
Sprzedawca zrobi ci fotę nowiutkiej nieużywanej podłogi na której wszystko będzie wyglądać idealnie. Cała reszta ewentualnych problemów wyjdzie z czasem-gdy łączenia zaczną zbierać brud (producent dopuszcza szparę na łączeniach dopóki ma chyba poniżej milimetra), gdy panele zaczną pracować w pomieszczeniu.
@Piz-dur: jak znajdziesz idealną podłogę z jodełką ściętą pod kątem to daj znać bo też poszukuje. Byłem wstępnie zdecydowany na tego QuickStepa, ale już zmieniłem zdanie jak wspomnieliście o łączeniach...

@Vhredny: Toż to "biedacka jodła" dla tych co nie pościnali klepek pod kątem. A tak serio, to akurat poszukuje jodełki francuskiej lub węgierskiej. Są bardziej eleganckie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@R__R: od tamtego roku trendy się znowu zmieniają i więcej sprzedaje się klasycznych jodełek, ale zgodzę się, że francuska ładniejsza