Wpis z mikrobloga

Które nowe z salonu? Benzyna + manual. Wyposażenie i cena porównywalne, w granicach 100-110k.
Jakiś komentarz/rady mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #kia #xceed #seat #leon #mazda #mazda3 #opel #astra
szau - Które nowe z salonu? Benzyna + manual. Wyposażenie i cena porównywalne, w gran...

źródło: comment_1641247366OhHJxTJleF68xmu8fnatRA.jpg

Pobierz

Który samochód?

  • Kia XCeed (1.5 160 KM) 33.1% (91)
  • Seat Leon (1.5 130 KM) 16.4% (45)
  • Mazda 3 (2.0 150 KM) 41.8% (115)
  • Nowy Opel Astra (1.2 130 KM) 8.7% (24)

Oddanych głosów: 275

  • 26
To pewnie obie nudne jak flaki, Opla bym nie brał, a Seata nie znam nowego w ogóle. Tym sportowym 200+ koni kolega przewiózł od kia i prezentował się przyjemnie, ale mazda to faktycznie super wozidła, jednak pewne rozwiązania faktycznie są głupie i nieinstynktowne, kia jednak staje na głowie, żeby Europę zaspokoić
@szau: jestem właśnie za granicą i wypożyczyłem tego opla astrę na tydzień. Często na mirko pada kwestia czy nowe czy 20 letnia klasa premium. No przykro mi, po 4h i 300 km krajowkami w Portugalii tesknie za e39. To niestety inny świat. Inny komfort, wyciszenie, prowadzenie. Póki jeździłem Opelem po Lizbonie mi się podobał bo nowy. Niestety po dłuższej trasie to jest żenada
programista15cm - @szau: jestem właśnie za granicą i wypożyczyłem tego opla astrę na ...

źródło: comment_1641249933fvhxZR4CCCaPfDSmRSnsa5.jpg

Pobierz
@kuraku: @Atreyu:
Zwykły Ceed odpada przez wygląd, jest po prostu brzydki, a felgi to jakaś tragedia. Nie chcę mi się dopłacać do wersji GT.

I co z tym automatem? Jeździłem dużo takimi i takimi samochodami i dla mnie to nie jest żaden must-have - wolę grzanie dupy i inne bajery z wyposażenia za te kilka tysięcy.
wolę grzanie dupy


@szau: Od automatu? Chłopie. Poza tym grzanie dupy to ja już miałem w e46 z 2004r. Niebywałe jeśli któreś z tych aut tego nie ma w biedapakiecie. To żaden standard i argument. Lepiej się zastanów który ma i jak się obsługuje AA/CarPlay, ewentualnie lane assist, blind spot assist itp.

Aha i jak robisz dalsze trasy, to ok automat może i nie jest taki konieczny, ale też i o
@szau: na pewno uważaj na samochody ze stajni VW bo one miały problemy z softem i to ponoć nie małe (są nawet filmy na YT). To był główny czynnik powodujący, że odfiltrowałem cały koncern przy poszukiwaniu auta. Nie wiem czy ten problem naprawili bo przestałem to śledzić i już mam kupiony samochód (KIA). W każdym razie jakby mi w aucie za 100k zaczął szwankować system inforozrywki bo się komuś nie chciało
@szau: Mazda 3 ma koszmarnie mały bagażnik, ja wybieralem między xceedem a cx-30, choć zwykła 3 mi się bardziej z zewnątrz podoba. Kupiłem mazdę, ten silnik wolnossący nie jest najszybszy, dla mnie ok, ale mam pewien niedosyt przy niskich obrotach. Poza tym ok.
XCeed też bardzo fajne auto, polecam :)
Jedyne co Ci mogę doradzić to wziąć jedno i drugie na weekend (jak się da) i sprawdzić.
Seata nie brałem pod