Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Odwyk!!!

No to w tym roku już się miarka przebrała, od ponad pół roku pije tylko, kiedy mogę, czy to rano po nocce, czy to na wieczór jak młody pójdzie spać.

Potrafię z rana po pracy wypić 0,5L w niecałe 2h do stanu aż nie kontaktuje co się dzieje, gdy nikogo nie ma w domu. Na szczęście #rozowepaski wszystko ogarnia i zajmuje się #bombelek. Z racji, że mamy dość wredne i trudne charaktery to jak się kłócimy to w pewnym momencie już nie panuje nad sobą, i nerwami i mówię wiele niemiłych rzeczy, które już sobie kiedyś wyjaśniliśmy i nie powinniśmy o nich wspominać.

Mam też epizody gdzie w nocy lunatykuje i nie pamiętam co robiłem tylko z rana widać że coś robiłem i nikt nie wie o co chodzi, zdążają się też one w dni, kiedy daje radę się wstrzymać od procentów (kiedyś w wieku nastolatka miałem już takie lunatykowania)

Jestem szczęśliwy, że nie spadłem jeszcze na całkowite dno i potrafiłem sam dostrzec, z jakim nałogiem zacząłem mieć problemy, próbowałem przestać pić ale to były dosłownie pojedyncze dni, gdzie po chwili znowu musiałem się #!$%@?ć.

Porozmawiałem o tym problemie z tatą, który wspiera mnie psychicznie i jutro o 19:40 jadę na zabieg wszycia wszywki ESPERAL, o którym sam zdecydowałem, i nie chciałem nikogo o tym informować. Lecz żona kazała mi się z tym problemem podzielić z tatą i o wszystkim mu powiedzieć, co nie było dla mnie też łatwa decyzja do zrobienia.

Mimo tego mam #luszczyca która też strasznie mnie dołuje i ściąga w dół, a alkohol na pewno nie pomaga w tym.

Mam nadzieję, że dam radę i wytrzymam ten cały rok bez kropli alkoholu szególnie, ze względu na rodzinę. I że to polepszy wszystkie relacje, samopoczucie i stan skóry z łuszczycą.

#alkohol #uzaleznienie #narkotykizawszespoko #wszywka #alkoholizm #wyznanie #pijzwykopem #glowa #postanowienia2022

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d2f1810ed247000a928e4c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Odwyk!!!

No to w tym roku już si...

źródło: comment_1641215751oCuVyh77tfji3wwBDpGLmm.jpg

Pobierz
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: samo to że to piszesz to duży krok, mam znajomego który zawsze był przeświadczony że zawsze ktoś się niego czepia w tym temacie, no to dla ich świętego spokoju poszedł na odwyk z którego wyleciał, prawo jazdy zabrali mu bo też się go czepiali bo na kacu jechał
Także ten, nie rezygnuj z tej wszywki bo to mocno motywuje, znajomy nie miał wszywki ale lek brał, jak brał to jakoś
OP: @Makak87: dlatego cieszę się że potrafiłem sam jeszcze świadomie dostrzec ten problem...
@Evert: dziękuję! Jutro o 19:40 zabieg wszycia. Jeszcze jestem na tyle świadomy że potrafię sobie odmówić albo wypić mniej, skoro rano muszę jechać autem, albo dzień spędzam sam z dzieckiem, ale jak żona wraca to od razu jak najszybciej polać... Żona też już teściów poinformowała jaki mam problem, ale mam nadzieję że po zaszyciu jak będzie
OP: @Makak87: dlatego cieszę się że potrafiłem sam jeszcze świadomie dostrzec ten problem...


@AnonimoweMirkoWyznania:
Tak poza detoksem jakieś leczenie?

Bo jeśli czegoś nie zrobisz z własnym zwichrowanym beretem, to powrotem do picia lub obłędem się tego typu historie kończą. Pofruwasz pod sufitem przez parę tygodni napędzany patologicznymi poziomami dopaminy, skończy się miesiąc miodowy, zacznie się robić nudno szaro wrukwiająco i się zacznie odliczanie do końca wszywki. Widziałem dziesiątki razy.
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszywkę spokojnie da się przepić, a zdesperowany alkus to zrobi bez problemu, niestety tutaj trzeba leczyć głowę a nie dupę, jakbyś poszedł normalnie do specjalisty od uzależnień to dostałbyś coś skuteczniejszego
@WhiskeyIHaze: W sumie nie działa, działa tak że ludzie sie boją że zdechną i nie piją ale jak tylko sie to skończy to dają w #!$%@? jak nigdy wcześniej albo po prostu zapijają to gówno. To działa na strach i nie ma nic wspólnego z alkoholizmem. To tak jakbyś chciał wydupczyć mężatke i czekał na okazje aż mąż wyjedzie i bedzie można.

Ci co tak robią potem chlają kilka lat bo
@suqmadiq2ama alkohol to straszna używka. Nie wiem czemu jest takie przyzwolenie społeczne na co weekendowe najebki a z drugiej strony gnębi się ludzi co sobie blanta raz na jakiś czas zapala.
Oczywiście wszystko dla ludzi, zwłaszcza z umiarem ale ciężko o umiar jeśli chodzi o alkohol
UrodzajnyWładca: @Vilyen: Co to znaczy „mitingi”? Z kontekstu można skojarzyć a w zasadzie założyć, że mogło chodzić o słowo meetings z języka angielskiego. Niemniej to tylko założenie.

Wszywka alkoholowa jest jednym z dostępnym środków walki z alkoholizmem i nie sądzę, aby była konieczność nazywania jej gównem.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua