Wpis z mikrobloga

Ja tam lubię takie dramy, jeszcze jak udział w nich biorą cołcz za dychę i "inwestycyjny" youtuber, to już w ogóle. Obejrzałem wszystkie materiały i muszę powiedzieć, że fajnie było zobaczyć jak ci cołczowie co zarabiają z tutoriali a piszą książki o inwestowaniu budują swoją markę. Gość wystąpił u wapniaka, wiedział, że ten jest na dorobku z dzieciakiem jeszcze sobie zaczął dom budować XD i jest uzależniony od tradera, więc w zasadzie stworzył sobie z kanału wapniaka swoją telewizję, która miała realizować jego agendę. Tego nie dawaj, tych kursów nie reklamuj bo z tego nic nie mam, filmy z tym usuń. Teraz będziemy nagrywać, a teraz nie. A sam wapniak to wiadomo poczuł hajs to budujemy dom kupujemy samochód. Jak trader przerwał współpracę to ten sobie pewnie pomyślał, że coś wymyśli przez rok, nic nie pykło w maju próbował znowu do niego uderzyć. Do grudnia nic się nie zmieniło zaczął panikować i się popłakał na youtubie. Koniec historii.
#trader21 #wapniak #polskiyoutube #youtube #inwestycje
  • 23
Jak trader przerwał współpracę to ten sobie pewnie pomyślał, że coś wymyśli przez rok, nic nie pykło w maju próbował znowu do niego uderzyć. Do grudnia nic się nie zmieniło zaczął panikować i się popłakał na youtubie. Koniec historii.


@wielki_hrabia_spekulacji: Dokładnie tak. Gnije, ale lubię takie youtubowe dramy.

Szczerze mówiąc byłem naiwny bo nie spodziewałem się, że te układziki są tak szeroko zakrojone, myślałem, że jak youtuber X robi wywiady dla
@LateNever: Skoro daje na pajacyka 22zł z zestawu, a zestaw sprzedaje za 350zł, to sprzedaż ma już na poziomie 12 milionów zł. Pytanie brzmi - co w tym złego? Sam kupiłem ten zestaw (bezpośrednio, bez afiliacji ;)), w ramach podziękowania za lata działalności, wziąłem nawet zupełnie mi niepotrzebną wersję z ebookiem. Z Zaorskim nie zgadzam się zupełnie. Nie wiem, co ma do płatnych edukatorów, jeśli edukatorzy robią dobrą robotę. Co więcej,
@epistan: Moim zdaniem Trader21 zrobił sobie zwykły biznes z ludzi chcących inwestować albo raczej ludzi którzy chcą uciec od inflacji. Trzeba mu przyznać rację, że jest spójny bo kiedyś powiedział, że na inwestowaniu nie da się wzbogacić więc wzbogaca się na kursach, newsletterach śledzących jego ruchy i książkach. A że teraz była hossa na rynkach to praktycznie każdy zarobił więc i trader chwali się zyskami, wcześniej tych zysków zbyt wysokich nie
@epistan: Nasłychasz się tradera nakupujesz złota, może teraz mamy górkę? Czasami na ponowne odbicie w gorę trzeba czekać nawet 10-20 lat. Masz sytuację życiową, że trzeba te złoto spieniężyć i co? I jesteś w dupiu straciłeś. Trzeba kupować w odpowiednim momencie i sprzedawać w odpowiednim momencie ale nikt nie zna tego momentu i nie zna też przyszłości dlatego na inwestowaniu raczej się traci albo też nie ma dużych zysków chyba, że
@LateNever: Trader od długiego czasu nie zachęca już do złota. Teraz co najwyżej na srebro nagania. Na złoto naganiał, jak było po 4k :) Teraz chyba głównie na surowce (nie jestem na bieżąco z tym, co u niego leci), co jest rozsądne w stagflacyjnym otoczeniu. Co do tego, co piszesz o samym Traderze to się zgadzam. Foliarzem jest - alternatywna medycyna, nienoszenie telefonu w kieszeni, zimne kąpiele w pełni księżyca itd;)
A na inwestowaniu się zyskuje w otoczeniu inflacyjnym i poza krótkimi okresami nie może być inaczej, gdy pieniądz traci wartość.


@epistan: Kolega nasłuchał się teorii żeby kupować jak jest tanio a sprzedawać jak jest drogo. Nakupował więc akcje spółek z grecji jak mówili, że grecja zdechnie. Oczywiście za grosze by przetesować hipotezę, pokazywał mi swój portfel jakiś czas temu i dalej jest na minusie.

Zaorski moim zdaniem ma rację mówiąc, że
@LateNever: Z ciekawości - w jakie spółki surowcowe wszedłeś, że jesteś na minusie? Energia w kosmos, Rare metals super, rolne (potas) super, PM do przodu. Nie widzę żadnych kopalin, które w perspektywie dwóch lat z hakiem fajnie nie urosły. Ja do tyłu jestem tylko na Bogdance, ale i ona już prawie odrobiła.
@epistan: Kupiłem akcje kanadyjskiej spółki surowcowej nazwy sry ale nie podam. W tym roku prawie dobiło do ceny w którą wszedłem ale miałem nadzieję, że trochę zarobie. Później spadło i od 3 miesięcy w sumie nawet nie spojrzałem na cenę.
@LateNever: @epistan: Odsłuchałem sobie parę filmów tradera sprzed 2-3 lat, bo tak najlepiej jest kogoś zweryfikować. Naprawdę żadnej ameryki tam nie odkrył polecał jakieś spółki co dzisiaj są 10% do przodu. Ja się zgadzam, że na giełdzie jest trochę grą losową i równie dobrze małpa by mogła zrobić lepszy wynik. Jednocześnie on nigdy nie powiedział coś dla mnie odkrywczego. Często, i to jest pewnie mechanizm tych coachów gada tak żeby
@wielki_hrabia_spekulacji: nie pisałem, że odkrył Amerykę. Trader poleca klasyczne techniki longtermowe, to stara szkoła inwestowania w value i cykle. Głównie oparta na Grahamie. Dla wyjadaczy nic odkrywczego a czasem nawet rzeczy nieoptymalne w średnim terminie i obecnym otoczeniu. Ale dla świeżaków pożyteczna wiedza, przynajmniej dla mnie sprzed 5-7 lat. Wcześniej dawałem się rolować funduszom i robiłem całą masę niepotrzebnych transakcji w najgorszych momentach. Nie uważam go za wymiatacza ani nawet inwestora
@epistan: Jeśli potraktować jego produkty jako materiał edukacyjny dla początkujących to seria książek za 350 zł i kursy za 5000 zł to za dużo. Jeśli rzeczywiście to jest wiedza podstawowa to wystarczy kupić podręcznik do inwestowania albo właśnie książki Grahama i wyjdziesz taniej. Nie czytałem ani książek Grahama ani jego więc trudno mi się wypowiedzieć.

Kursy przestałem kupować jak się okazało, że każdy kurs który kupiłem miał w gruncie rzeczy wartość
@epistan: na forexie i spekulacji zarobisz jak podchodzisz do tego fundamentalnie jak soros czyli grasz raz na jakis czas pod silne wydarzenie jednorazowe jak brexit, covid czy zerwane lancuchy dostaw obecnie czyli srednio raz na rok albo i rzadziej, jak siedzisz calymi dniami jak zaorski ktory z rana czyta prasowke i na podstawie tego uklada plan na gre spekulacyjna, to #!$%@? zarobisz xD zaorski pokazuje ze nie rozumie jak spekulacja i