Wpis z mikrobloga

Dobra szury, bo już mam dość tego argumentu ciągle wyskakującego w komentarzach pod moimi wpisami. W kółko gadacie, że szczepienia nie mają wpływu na zgony i jak nałoży się na mapę zgonów mapę pokazującą wiek, to się okaże, że ludzie umierają na koronawirusa tam gdzie jest najwięcej starych osób. Cóż, jak można się było domyślać, jest to kompletna bzdura. Mapa zgonów pokrywa się całkiem nieźle z mapą wyszczepienia (dobrze widać korelację na wykresie, który dodałem w komentarzach) i kompletnie nie pokrywa się oczywiście z mapą ukazującą wiek mieszkańców danego powiatu. Niech w końcu upadnie ten wasz mit o starym wschodzie umierającym przez swój wiek.

Najświeższe dane oczywiście jak zawsze na https://datastudio.google.com/u/0/reporting/d037ef07-354d-4f21-9b8d-f37f61bc33fc/page/hhIfC

#statystyka #mapy #koronawirus #koronavs
Matt_888 - Dobra szury, bo już mam dość tego argumentu ciągle wyskakującego w komenta...

źródło: comment_1641058449hx7WQrz0Gd4pN5Agt8iPe0.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@Matt_888: może 3 wykresy kołowe pokazujące udział zgonów wśród grup wiekowych z podziałem na 5-6 grup: do 35, 36-45, 46-55, 56-65, 65+

Jeden łączny, drugi niezaszczepionych i trzeci zaszczepionych

To by pokazało czy ogólnie młodzi ludzie muszą siedzieć i się izolować

Ale czy mamy dostępne takie dane?
  • Odpowiedz
@Matt_888: i ciągle nowe pomysły, które ktoś (ale broń Boże pytający) ma obowiązek analizować i pokazywać.

- Szur mówi "pokaż dane X i udowodnij".
Ty spędzasz dużo czasu, generujesz wyniki, głupia teza obalona.
- Szur mówi "a teraz masz pokazać, że Y i Z"
Ty przygotowujesz pracowicie dane, znowu nie pasuje
- Szur: a teraz jeszcze masz zrobić XYZ
Ty mówisz "nie mam czasu"
- "HAHA, czego się boisz? Spisek? No
  • Odpowiedz
@Rabusek: Przykładowo JA
-Jestem przeciwny segregacji sanitarnej
-Jestem przeciwny obowiązkowym szczepieniom
-Uważam że media kłamią i straszą
-Szczepionka nie chroni przed zarażeniem(być może w minimalnym stopniu)

ALE debilizmy typu:
-krzyczenie że szczepionki powodują autyzm
-szczepionki zawierają chipy
-umierają tylko starsi i schorowani wiec w dupie z nimi
-młodzi nie powinni się szczepić
-masowe zgony po 2 tygodniach/ miesiącu od szczepień
-umierający sportowcy na serce, jeżeli byli zaszczepieni to 100% przez szczepionkę
  • Odpowiedz
@Matt_888: w ogóle dyskusja z szurami nawet nie powinna dojść do tego momentu.
Mamy badania kliniczne potwierdzające skuteczność szczepionek. To jest koniec tematu.
Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo zakłada, że te badania są sfałszowane.
  • Odpowiedz
@OddajButa123: więc tym bardziej warto ten współczynnik korelacji umieścić na wykresie, aby wszyscy dokładnie widzieli jak silna jest to korelacja. Ja jestem cały czas otwarty na zaszczepienie się. Fakt nie jestem do końca przekonany do znaczącego zabezpieczenia przed ciężkim przebiegiem Covid przez zaszczepienie, dlatego nadal szukam czegoś co mnie do tego przekona. Was dane przedstawione już przekonały, a ja mam wątpliwości to wszystko.
  • Odpowiedz
@Matt_888: a jeśli już zapomnimy o niezaszczepionych, to nadal musimy pamiętać, że około 30% śmierci na covid w Polsce, to śmierci ludzi zaszczepionych. To jest około 150 osób dziennie w ujęciu tygodniowym. W Anglii w sumie jest to 110 osób dziennie (w całej populacji, włączając w to niezaszczepionych). Jak to wytłumaczyć?
Disclaimer: jestem zwolennikiem szczepien.
  • Odpowiedz
@Tomtomprom: twoje wykształcenie lub praca nie ma nic wspólnego ze służbą zdrowia, prawda?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nivele: zgadza się, chodź kierunek studiów można uznać za pokrewny, w pracy mam dużo do czynienia ze statystyką
  • Odpowiedz
@Matt_888: oczywiście ze się przyczepię do tej manipulacji którą wstawiłeś na wykresie. W opisie piszesz ze nie umierają ludzie starsi tylko niezaszczepieni i nie pokrywa się to z wykresem gdzie jest ich dużo. Ale nie wstawiłeś mapki z zagęszczeniem ludzi powyżej 65+ tylko procenty w powiecie.
Przykład. W powiecie a mieszka 1000 osób 80 % poniżej 65 i jest na mapce na zielono. W powiecie B mieszka 100 osób 50% powyżej
  • Odpowiedz