Wpis z mikrobloga

Dobra szury, bo już mam dość tego argumentu ciągle wyskakującego w komentarzach pod moimi wpisami. W kółko gadacie, że szczepienia nie mają wpływu na zgony i jak nałoży się na mapę zgonów mapę pokazującą wiek, to się okaże, że ludzie umierają na koronawirusa tam gdzie jest najwięcej starych osób. Cóż, jak można się było domyślać, jest to kompletna bzdura. Mapa zgonów pokrywa się całkiem nieźle z mapą wyszczepienia (dobrze widać korelację na wykresie, który dodałem w komentarzach) i kompletnie nie pokrywa się oczywiście z mapą ukazującą wiek mieszkańców danego powiatu. Niech w końcu upadnie ten wasz mit o starym wschodzie umierającym przez swój wiek.

Najświeższe dane oczywiście jak zawsze na https://datastudio.google.com/u/0/reporting/d037ef07-354d-4f21-9b8d-f37f61bc33fc/page/hhIfC

#statystyka #mapy #koronawirus #koronavs
Matt_888 - Dobra szury, bo już mam dość tego argumentu ciągle wyskakującego w komenta...

źródło: comment_1641058449hx7WQrz0Gd4pN5Agt8iPe0.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@Matt_888: Ten najgorszy powiat w Polsce (hajnowski) jednak odstaje na mapie z udziałem osób w wieku 65+ natomiast w przypadku szczepień nie jest jakoś inny od otoczenia. Ciut podobnie jest z powiatem krasnostawskim (na Lubelszczyźnie) - wyszczepienie wyższe od sąsiadów przy wyższym udziale osób starszych.

Moje spostrzeżenia:
- jako osobie z pewnymi kłopotami rozróżniającej kolory zastosowana przez Ciebie skala sprawia problemy
- tak, z obecnych danych wynika, że szczepienia zmniejszają liczbę zgonów (osobna kwestia to to, że liczba zgonów osób zaszczepionych i tak jest na tyle duża by stosowne media mogły pisać, że rząd nas zabija).
- w przypadku lubelskiego widać bardziej pozytywny wpływ szczepień, ale już w podlaskim w pewnych miejscach wręcz przeciwnie, a podkarpackie też stanowi osobny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Wystarczy spojrzeć na zgony najbardziej wyszczpionych krajow Wlochy, Hiszpania, Portuagalia itd. przed i po szczepieniach

@luky1234:

To po co wprowadzają kolejne obostrzenia?
  • Odpowiedz
@Matt_888: mapa z danymi wedlug powiatów jest niesprawiedliwa, bo nie oddaje zupełnie skupienia ludności w dużych miastach na prawach powiatu.

Tam wyniki są aż porażające. Poznań, trójmiasto, Szczecin to najstarsze (powtórzmy, na ogromnej grupie w porównaniu do przeciętnego powiatu), a jednocześnie najbardziej wyszczepione społeczności. W każdym przypadku liczba zgonów jest poniżej przeciętnej.
  • Odpowiedz