Wpis z mikrobloga

Dobra szury, bo już mam dość tego argumentu ciągle wyskakującego w komentarzach pod moimi wpisami. W kółko gadacie, że szczepienia nie mają wpływu na zgony i jak nałoży się na mapę zgonów mapę pokazującą wiek, to się okaże, że ludzie umierają na koronawirusa tam gdzie jest najwięcej starych osób. Cóż, jak można się było domyślać, jest to kompletna bzdura. Mapa zgonów pokrywa się całkiem nieźle z mapą wyszczepienia (dobrze widać korelację na wykresie, który dodałem w komentarzach) i kompletnie nie pokrywa się oczywiście z mapą ukazującą wiek mieszkańców danego powiatu. Niech w końcu upadnie ten wasz mit o starym wschodzie umierającym przez swój wiek.

Najświeższe dane oczywiście jak zawsze na https://datastudio.google.com/u/0/reporting/d037ef07-354d-4f21-9b8d-f37f61bc33fc/page/hhIfC

#statystyka #mapy #koronawirus #koronavs
Matt_888 - Dobra szury, bo już mam dość tego argumentu ciągle wyskakującego w komenta...

źródło: comment_1641058449hx7WQrz0Gd4pN5Agt8iPe0.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Matt_888: Nie zesraj się z tym wyzywaniem od szurów. Zestaw mi proszę ilość zgonów, albo zapaleń mięśnia sercowego u zdrowych 20 latków ze wzgledu na covida i szczepionki. Te sprawy nie są zerojedynkowe, ale naiwne dzbany myślą, że korporacje i rządy chcą nas wyzwolić i leczyć. Słyszałem już od wielu znajomych, którzy covida przeszli "bezobjawowo" lub lekko, że po szczepionkach czuli się fatalnie. Do tego zakrzepica itd. Wielu sportowców ostatnio
  • Odpowiedz
może ty takimi danymi dysponujesz i mógłbyś pomóc?


@Tomtomprom: dziękuję, ale niezbyt się zrozumieliśmy. Chodziło mi o dane przedstawione na mapie Polski (tak jak zamieszcza to @Matt_888), czyli rozklad liczby zgonów przed pandemią (2019) i przed szczepieniami (2020). Jeśli liczba zgonów w tym czasie też będzie większa na wschodniej rubieży, to teza o wpływie braku szczepień na rozkład śmiertelności w 2021 roku będzie, hmmm, taka sobie...
  • Odpowiedz
było gdzieś daj mi chwile, od początku 2021 do 50% wyszczepienia


@Tomtomprom, @Matt_888: dziękuję, ale to dalej nie to, choć już bliżej:-) Podajcie, proszę, jeśli możecie, wszystkie zgony - i ich rozklad w Polsce. Nie interesują mnie w tej chwili zgony na covid.
  • Odpowiedz
nie mam takich danych


@Tomtomprom, @Matt_888: jeśli nie mamy rozkładu zgonów w Polsce w 2019, 2020, to jak możemy wykluczyć tezę, że na wschodzie zawsze umierało więcej osób, niż w reszcie Polski? Więc koronawirus nic tu, zasadniczo, nie zmienił?
  • Odpowiedz
@Matt_888: Proszę teraz nałożyć średnią wieku osób na tej mapie i zastanowić się czy szczepienie powinno być dla osób poniżej 30 roku życia i czy powinna być segregacja sanitarna skoro są dziesiątki badań pokazujących że zaszczepieni też mogą zarażać. Proszę również zastanowić się dlaczego nie ma żadnych oficjalnych instrukcji leczenia Covid w domu. Zawsze myślałem że użytkownicy Wykopu to większości osoby w wieku <30 lat, a tutaj okazuje się że
  • Odpowiedz
@Matt_888: Wykopki uwierzcie że te osoby które umarły bez szczepionki to osoby stare i to był ich wybór, a starzy ludzie czy emeryci nie czytają Wykopu. Do kogo więc kierujecie swoje przesłanie?
  • Odpowiedz