Wpis z mikrobloga

moje postępy szachowe - grudzień 2021

Dzisiaj nie będę się rozpisywał. Wygrałem z CM-em Jaskółką streamowaną partię i to chyba mój największy sukces tegoroczny. Początek miesiąca był świetny, robiłem mega postępy. Druga część - nie grałem zbyt wiele. Na święta dostałem myszkę, dzięki czemu poprawiłem trochę osiągnięcia w ultrabullecie. Nie będę komentował osiągów na chess.comie. Mój realny ranking tam wynosi gdzieś 1150 punktów, ale ostatnio mi nie szło.

W następnym roku chciałbym wbić 2000 na lichessie w bullecie, blitzu, rapidzie i classicach. W zadankach... hm... no 2700 niech będzie. Na chess.comie w blitzu myślę, że 1500 by mnie satysfakcjonowało.

Pytanie, czy będzie mi się chciało... Na pewno szachy są mega rozwijającym zajęciem, uczącym logicznego myślenia, cierpliwości, pokory i tak dalej, ale jednak w tym rocznym dotychczas eksperymencie, szachy pochłonęły mi bardzo dużo czasu. No ale zobaczymy. Rezerwy są, może w nadchodzącym roku będę mniej grał, a więcej się uczył. Może wreszcie zrozumiem, dlaczego lepiej grać e4, niż b4. Może skupię się bardziej na strategii, niż taktyce...

#szachy #dawidk01grawszachy
Pobierz Dawidk01 - moje postępy szachowe - grudzień 2021

Dzisiaj nie będę się rozpisywał. ...
źródło: comment_164097514467SCims6atI4if8uR7Hefd.jpg
  • 9
@r4do5: najtrudniejsze w tej partii było opanowanie emocji, i świadomosć, że mam wygraną pozycję i należałoby to wygrać, jestem na streamie i ludzie patrzą, a kolejna taka sytuacja prędko może się nie powtorzyć. W pewnym momencie mi przyszło do głowy, żeby remis zaproponować, ale na szczęście się nie dałem tej pokusie.
Spróbuj zagrać z kimś z rankingiem poniżej 1000 na lichess bez hetmana i zobaczymy czy na pewno wygra ;p


@r4do5: @Dawidk01: po podstawce hetmana przez CM-a można z nim wygrać, ale można też zagrać tak szłabo, że później dojedzie pionkami do ostatniej linii, podorabia sobie stracone figury [pic rel] i wygra partię.

@Dawidk01: Fajny arkusz. A to 1700 w zadaniach na samym początku roku to już świetny wynik.
Pobierz TerapeutyczneMruczenie - > Spróbuj zagrać z kimś z rankingiem poniżej 1000 na lichess...
źródło: comment_1641562644HrZNEHpdGIewYyh71M8aP7.jpg