Wpis z mikrobloga

Zakręcacie grzejniki, jak was nie ma w domu? Od pół roku wynajmuję mieszkanie. Niedawno przyszło roczne rozliczenie ogrzewania (jeszcze po poprzednich lokatorach). Z ciekawości sprawdziłem ile jednostek nabiłem do tej pory i porównałem to z wartościami z poprzedniego okresu rozliczeniowego. Okazało się, że już na ten moment mam nabite 1,5 razy więcej jednostek niż przez cały poprzedni sezon, a zima ledwo się zaczęła. Uprzedzając pytania, nie wietrze często mieszkania, a jak już to robię to krótko i przy zakręconym grzejniku. Dodatkowo proporcjonalny wzrost widać na dwóch używanych grzejnikach więc nie obstawiam tutaj awarii podzielnika. Boję się, że jak przyjdzie roczne rozliczenie to koszty będą ogromne.
#ogrzewanie
#mieszkanie
  • 14
@welin: Okna sam przestawiłem na tryb zimowy, bo czuć było nieszczelność, ale zrobiłem to jeszcze przed zimną, więc tutaj nie szukałbym problemu. Być może lokatorów nie było często w domu, ale wtedy obstawiał bym na rozliczeniu nadpłatę, a jest niewielka niedopłata.
@Prima_aprilis: Przykręcam, ale nie zakręcam. Bez ogrzewania i tak mam ok 20stopni. W tym roku wymieniłam okna i parapety - jest szczelniej. Zobaczymy jak będzie przy rozliczeniu. Obstawiam trochę więcej jednostek bo przez jakiś czas była goła ściana przez remont elewacji.
@dobrowolskii: Muszę się zaopatrzyć w termometr, ale wydaje mi się, że nie jest jakoś super ciepło w mieszkaniu. Mieszkałem do tej pory w mieszkaniu, gdzie nie było podzielników i nie za bardzo wiem jak się z nimi obchodzić. Widocznie faktycznie trzeba będzie wyrobić nawyk i je przykręcać